Marcin Dorociński i Julia Kijowska w Kinie Praha – spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia!

Kino Praha zaprasza na spotkanie z cyklu ?Janusz Wróblewski przedstawia?, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika ?Polityka?, autora książki ?Reżyserzy? - Janusza Wróblewskiego. Zapraszamy 21. listopada o godz. 19.00 na pokaz filmu ?Serce, serduszko? i spotkanie z aktorami Marcinem Dorocińskim i Julią Kijowską.

Kino Praha zaprasza na cykl - ?Janusz Wróblewski przedstawia? - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika ?Polityka? i autora książki ?Reżyserzy? ? Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

Film ?Serce, serduszko? jest to pełna ciepła i humoru historia Maszeńki, 11-letniej wychowanki bieszczadzkiego domu dziecka, której pasją jest taniec. Pierwszym etapem na drodze do spełnienia swojego marzenia jest egzamin do szkoły baletowej w Gdańsku. Dziewczynka postanawia uciec z sierocińca, zabierając ze sobą nowo zatrudnioną wychowawczynię, Kordulę. Obie przemierzają całą Polskę, ukrywając się przed policją i spotykając ludzi, którzy pomagają im w potrzebie. Jest to pęknie ukazany film drogi oraz współczesnej baśni o marzeniach, odwadze i spotkaniu dwóch kobiet ? dorosłej i dziecka, tęskniących za miłością.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz