„Mapy gwiazd” otworzą Warszawski Festiwal Filmowy

 

?Nadzwyczajny?, ?5 gwiazdek?, ?Świetna Juliane Moore?, ?Absolutne objawienie? - to nagłówki nie schodziły z głównych stron najbardziej opiniotwórczych zagranicznych dzienników, po projekcji ?Map gwiazd? na festiwalu w Cannes. Okrzyknięty genialną satyrą na Hollywood, najnowszy film Davida Cronenberga otworzy 30. Warszawski Festiwal Filmowy, który odbędzie się między 10, a 19 października.

Film Cronenberga "Mapy gwiazd" "zelektryzował tegoroczną canneńską publiczność i typowany był przez krytyków jako jeden z najlepszych na festiwalu" ? przypominają organizatorzy WFF. Julianne Moore została wyróżniona w Cannes nagrodą za najlepszą rolę żeńską, według wielu krytyków ma dużą szansę na Oscara za kreację w produkcji Cronenberga. Polscy widzowie po raz pierwszy będą mogli zobaczyć film 10 października podczas otwarcia Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do kin w całym kraju trafi on niecały miesiąc później - 7 listopada.

MAPY GWIAZD (Maps to the stars)

PREMIERA: 7 LISTOPADA 2014

JULIANNE MOORE ? NAGRODA ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ ŻEŃSKĄ NA FESTIWALU W CANNES 2014

Mroczna satyra na Hollywood autorstwa Davida Cronenberga, twórcy ?Niebezpiecznej metody? i ?Cosmopolis?.

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii.  Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) ? młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=fwxmnyoofPs[/youtube]

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz