„Mandarynka” od 11 grudnia w kinach i na VOD

Mandarynka (Tangerine) w reżyserii Seana Bakera to film w całości nakręcony iPhone'em. Został doceniony na tegorocznym festiwalu Sundance, gdzie miał swoją premierę, a w Karlovych Varach otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu niezależnego. Pokazywany był również na Warszawskim Festiwalu Filmowym - tutaj był nominowany do nagrody Wolny Duch.

Sin-Dee jest czarnoskórą, transseksualną prostytutką. W Wigilię Bożego Narodzenia wychodzi z aresztu i wraca do swojej dzielnicy. Od Alexandry, najlepszej przyjaciółki, dowiaduje się, że jej chłopak (a zarazem alfons) zdradził ją w międzyczasie z inną, w dodatku biologiczną kobietą. Sin-Dee postanawia odszukać mężczyznę i poznać prawdę.

Ta specyficzna opowieść wigilijna z bezczelną szczerością i humorem pokazuje przekrój uboższej części mieszkańców Hollywood. Podążając za krzykliwą Sin-Dee poznajemy świat prostytutek i dealerów, wraz ze wszystkimi odcieniami ich ulicznego życia. Mandarynka to niezależna produkcja nakręcona bez użycia profesjonalnej kamery. W zdjęciach wykorzystano tylko trzy iPhone'y 5 ze stabilizatorem i tanim oprogramowaniem, a jedynym bardziej zaawansowanym sprzętem były wypożyczone prototypowe obiektywy, które nadały całości filmowego charakteru. Decyzja o zaangażowaniu naturszczyków i sposobie filmowania, który nie onieśmielał debiutujących przed kamerą osób przełożyła się na wrażenie dużego realizmu.

Premiera odbędzie się 11 grudnia zarówno w kinach studyjnych, jak i na outfilmie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=LtVLchE8RcY[/youtube] http://screen.outfilm.pl/mandarynka/ http://tongariro.pl/mandarynka/

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz