„Man of Steel” ścieżka dźwiękowa filmu

DWUPŁYTOWA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA DO FILMU CZŁOWIEK ZE STALI Z MUZYKĄ SKOMPONOWANĄ PRZEZ HANSA ZIMMERA

TRAFI DO SŁUCHACZY 11 CZERWCA 2013

Dostępna będzie również limitowa edycja luksusowa

Oryginalna ścieżka dźwiękowa do filmu Człowiek ze stali

dostępna w przedsprzedaży 

 Muzykę do tego bardzo wyczekiwanego filmu skomponował Hans Zimmer,

 Jest to pierwszy efekt współpracy tego kompozytora z reżyserem Zackiem Snyderem.

 ?Pisanie muzyki do filmu o Supermanie było prawdziwym wyzwaniem, ponieważ postać ta jest ikoną o wielkiej mocy oddziaływania? ? powiedział Snyder. ? ?Mam poczucie, że Hans stworzył naprawdę wielkie dzieło. Delikatne i poruszające, a przy tym epickie i majestatyczne. Uważam, że wyszło genialnie?.

 Hans Zimmer, znany z wychodzenia poza tradycyjne ramy muzyki filmowej, poza standardową orkiestrą zatrudnił także dwie wyjątkowe grupy muzyczne, które będzie można usłyszeć na ścieżce dźwiękowej Człowieka ze stali. Pierwsza to ?orkiestra bębnowa?, która została stworzona specjalnie na potrzeby tego albumu. Peter Asher, współproducent ścieżki dźwiękowej, opisał ją jako ?grupę najlepszych bębniarzy świata grających jednocześnie w sali przygotowanej dla orkiestry symfonicznej, korzystających nie tylko z rockowych perkusji, ale również z kotłów i werbli?.

W skład tej elitarnej grupy weszło wielu wybitnych współczesnych muzyków, m.in.: John JR Robinson, Jason Bonham, Josh Freese, Pharrell Williams, Danny Carey, Satnam Ramgotra, Toss Panos, Jim Keltner, Curt Bisquera, Trevor Lawrence Jr., Matt Chamberlain, Ryeland Allison, Bernie Dresel, Vinnie Colaiuta i Sheila E. Ich gra, pod kierownictwem Zimmera, tworzy potężny i monumentalny akompaniament do filmu.

Kolejna niezwykła grupa utworzona przez kompozytora na potrzeby filmu obejmuje ośmiu genialnych muzyków grających na elektrycznych gitarach hawajskich, którzy wykonali fragmenty przeznaczone na klasyczne instrumenty strunowe. W skład tego zespołu, opisanego przez Ashera jako ?wyjątkowa orkiestra grająca muzykę nu metal?, weszli Chas Smith, Marty Rifkin, Skip Edwards, Boo Bernstein, Peter Frieberger, Rick Schmidt, JD Maness i John McClung. Dzięki nim ścieżka dźwiękowa nabrała niepowtarzalnego i uskrzydlającego charakteru.

Oryginalna ścieżka dźwiękowa do filmu Człowiek ze stali dostępna jest obecnie w ramach zamówień przedpremierowych na portalu Amazon, a od 7 maja również na iTunes.

 Fani, którzy zdecydują się na zakup płyty CD w wersji luksusowej, będą mogli pobrać wszystkie 24 utwory w wersji DTS Headphone: X, pozwalającej ? bez potrzeby użycia specjalistycznego sprzętu wyłącznie dzięki wykorzystaniu słuchawek ? cieszyć się wielogłośnikowym dźwiękiem przestrzennym znanym z sali kinowej. DTS Headphone: X to zupełnie nowa jakość mobilnej rozrywki dostępnej za pomocą słuchawek. Technologia ta uzyskała entuzjastyczne recenzje m.in. od Wall Street Journal i Cnet po tegorocznych targach CES.

 Słuchacze będą mogli wybrać między standardową dwupłytową wersją ścieżki dźwiękowej, zawierającą 18 utworów, oraz edycją luksusową. Ta specjalna wersja zamknięta będzie w wyjątkowym wytłaczanym stalowym pudełku i znajdą się na niej 24 utwory. Dodatkowo fani uzyskają dostęp do licznych, niepublikowanych szerzej klipów wideo, pozwalających przyjrzeć się ?od kuchni? procesowi przygotowywania ścieżki dźwiękowej. Obie wersje będą zawierać epicki utwór ?Man of Steel (Hans Original Sketchbook)?, który ma ponad 28 minut długości. Ta wyjątkowa kompozycja, wykonywana samodzielnie przez Zimmera, umożliwia słuchaczom zapoznanie się z pierwszymi eksperymentami muzycznymi, które legły u podstaw ostatecznej wersji ścieżki dźwiękowej.

Latem na rynek trafi również wersja ścieżki dźwiękowej wydana na dwóch 180-gramowych płytach winylowych.

Płyta 1 ?" Flight" zawiera utwory:

 
 1. Look to the Stars

 2. Oil Rig

 3. Sent here for a Reason

 4. DNA

 5. Goodbye My Son

 6. If You Love These People

 7. Krypton's Last

 8. Terraforming

 9. Tornado

 10. You Die or I Do

 11. Launch

 12. Ignition

 13. I Will Find Him

 14. This is Clark Kent

 15. I Have So Many Questions

 16. Flight

 17. What Are You Going to Do When You Are Not Saving the World?

Płyta 2 ? Experiments from the Fortress of Solitude
 1. Man of Steel (Hans' Original Sketchbook)

 2. Are You Listening, Clark? (wyłącznie w edycji luksusowej)

 3. General Zod (wyłącznie w edycji luksusowej)

 4. You Led Us Here (wyłącznie w edycji luksusowej)

 5. This Is Madness! (wyłącznie w edycji luksusowej)

 6. Earth (wyłącznie w edycji luksusowej)

 7. Arcade (wyłącznie w edycji luksusowej)

źródło: mat.dystrybutora


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz