Mama w Kinie Praha – kolejne spotkanie już 22 stycznia!

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 22 stycznia zapraszamy na spotkanie ?Wegetariańska mama? prowadzone przez Annę Pietruszkę-Drożdż. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu ?Pod Mocnym Aniołem ? w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 22 stycznia zapraszamy na spotkanie ?Wegetariańska mama? prowadzone przez Annę Pietruszkę-Drożdż. Jesteś mamą-wegetarianką? Ciągle tłumaczysz innym, dlaczego ty i twoje dzieci nie jecie mięsa? A może zastanawiasz się nad dietą wegetariańską dla siebie i dziecka, ale boisz się, że wymaga zbyt wiele czasu i zaangażowania? Przyjdź do Kina Praha! Porozmawiamy o wegetarianizmie i o tym, dlaczego warto być wege.

O swoim 15-letnim doświadczeniu bycia wegetarianką opowie Anna Pietruszka-Dróżdż, współzałożycielka Fundacji MaMa, mama 6-letniej Jagody i prawie 3-letniej Kaliny. Zastanowimy się nad niejedzeniem mięsa także w kontekście rodzicielstwa. Anna Pietruszka-Dróżdż opowie też o tym, jakie jest podejście lekarzy pediatrów do wegetarianizmu, jak karmi swoje córki oraz jak rozmawia z dziećmi o prawach zwierząt i wegetarianizmie.

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu ?Pod Mocnym Aniołem? w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. ?Pod Mocnym Aniołem? - To wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego ? i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha ?Pod Mocnym Aniołem? (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska)

i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej bez końca.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz