MaMa w Kinie Praha. Kolejne spotkanie już 2 kwietnia!

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 2 kwietnia o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie ?Filozofujemy z dziećmi: Szczęście - czy jest jedno czy też wiele?? prowadzone przez Joannę Wągiel. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu ?Noe: wybrany przez Boga? w reżyserii Darrena Aronofsky?ego.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 2 kwietnia o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie ?Filozofujemy z dziećmi: Szczęście - jest jedno czy jest ich wiele??, które poprowadzi Joanna Wągiel z Pracowni Filozoficznej Eureka.

Filozofowanie z dziećmi jest sposobem na pielęgnowanie nieschematycznego myślenia dziecka. To nauka dyskutowania, logicznego myślenia, argumentowania swoich racji, dociekania i rozważania rozmaitych problemów, to pomysł na uwrażliwienie dziecka na innego człowieka. Filozofowanie sprzyja zamianie myślenia nieuświadomionego na proces poznawczy i twórczy. Zamianę tę można rozpocząć od wczesnych lat dziecięcych.

Dzieci od początku swej drogi edukacyjnej oprócz nauki czytania i pisania, powinny mieć szansę filozofowania. Nie powinno ono polegać na przekazywaniu konkretnych idei czy teorii filozoficznych, lecz na wydobywaniu z wnętrza dziecka tego, co intuicyjnie już wie, i umiejętnym łączeniu. Pracę tę dziecko wykonuje samo, a to wzmacnia jego poczucie wartości. Dzieci naturalnie radzą sobie z problemami tak trudnymi, jak fakt istnienia człowieka czy przedmiotu, co więcej, one chcą na ten temat rozmawiać! Zachęcamy wszystkich do filozofowania z własnymi dziećmi. Wszak cały rozwój ludzkości rozpoczął się od faktu refleksji nad światem... Trenowanie umiejętności myślenia to poważna inwestycja w przyszłość dzieci, a w większości przypadków inwestycja ta nic nie kosztuje.

Podczas spotkania będziemy filozofować na temat szczęścia sposobem prof. Lipmana, zadamy m.in pytanie o to, czy szczęście jest jedno, czy też jest ich wiele, a zainspiruje nas do tego baśń J. Ch. Andresena. Prowadząca: Joanna Wągiel z Pracowni Filozoficznej Eureka. Po 15 latach pracy dla biznesu utworzyła Pracownię i propaguje w Polsce ideę Philosophy for Children, znaną na świecie, jako P4C.

Po spotkaniu zapraszamy na film ?Noe: wybrany przez Boga? w reżyserii Darrena Aronofsky?ego?Noe: wybrany przez Boga? - Najnowszy film wybitnego reżysera Darrena Aronofsky?ego (?Requiem dla snu?, ?Czarny łabędź?, ?Zapaśnik?). Darren Aronofsky tworzy własną wizję biblijnej historii o Arce Noego. Świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Rządzą nim samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe (Russell Crowe). Doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swoich dzieci i żony Naameh (Jennifer Connelly). Każdej nocy jednak nawiedza go sen o niekończącej się powodzi - destrukcji wszelkiego istnienia. Stopniowo zdaje sobie sprawę, że to wiadomość wysyłana mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Noe otrzymuje ostatnią szansę ocalenia życia na Ziemi..

Zapraszamy 2 kwietnia wszystkie Mamy na konsultacje z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kinie Praha. W ramach cyklu Mama w Kinie Praha będzie możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji ZUS. Eksperci będą udzielać porad na temat zasiłków macierzyńskich, dodatkowych urlopów macierzyńskich, urlopów rodzicielskich, ubezpieczeń niań oraz ubezpieczeń osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się, co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz założyć profil internetowy. Zapraszamy na konsultacje ZUS w Kinie Praha.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz