Mama w Kinie Praha – kolejne spotkanie 9 lipca!

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 9 lipca o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie ?Noszę, bo kocham?, które poprowadzi Patrycja Klimek-Wierzbicka. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu ?Zacznijmy od nowa? w reżyserii Johna Carneya.

Czy wiesz, że dziecko ludzkie rodzi się jako fizjologiczny wcześniak? W chwili narodzin jego mózg stanowi jedynie 25% swej docelowej objętości i jest najbardziej niedojrzały spośród mózgów wszystkich nowonarodzonych ssaków. Noworodek ludzki rodzi się z naturalną potrzebą bliskości i dojrzewa przy ciele rodzica, dlatego też rodzice od zarania dziejów noszą swoje dzieci. Rodzice również zyskują wiele - mają szansę zbudować niepowtarzalną więź ze swoim dzieckiem, mieć je zawsze przy sobie, odpowiadać na jego sygnały, a jednocześnie wykonywać inne czynności, ponieważ mają wolne ręce! Podczas spotkania dowiesz się m.in.: - dlaczego warto nosić w chuście, czyli jakie korzyści z noszenia wynosisz Ty i Twoje dziecko, - od kiedy można nosić w chuście oraz jak długo, - jak przebiega rozwój kręgosłupa i układu ruchu dziecka w pierwszym roku jego życia oraz jaki ma to związek z noszeniem w chuście, - jakie są rodzaje chust oraz zasady prawidłowego ich wiązania, - co to są nosidła miękkie i od kiedy można ich używać.

Spotkanie poprowadzi: Patrycja Klimek-Wierzbicka, Doradca Noszenia ClauWi? po kursie zaawansowanym, Promotor Karmienia Piersią Centrum Nauki o Laktacji, farmaceuta i mama dwójki dzieci. Zapraszamy na stronę internetową: www.chustodzieciaki.pl

Po spotkaniu zapraszamy na film ?Zacznijmy od nowa? w reżyserii Johna Carneya.

?Zacznijmy od nowa? - Ona ? Gretta (Knightley), początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi (Levine) ? wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On (Ruffalo), mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością? Rozstał się z żoną (Keener), jego kontakt z dorastającą córką (Steinfeld) słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga?

Zapraszamy wszystkie Mamy na konsultacje z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kinie Praha. W ramach cyklu Mama w Kinie Praha jest możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji ZUS. Eksperci udzielają porady na temat zasiłków macierzyńskich, dodatkowych urlopów macierzyńskich, urlopów rodzicielskich, ubezpieczeń niań oraz ubezpieczeń osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem. Dodatkowo można dowiedzieć się, co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz założyć profil internetowy. Zapraszamy na konsultacje ZUS w Kinie Praha.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki, a opiekunowie zajmują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha! 9 lipca, środa, start godz. 11.00, cena biletu: 12 zł REZERWACJA BILETÓW: Kasa Kina Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa tel. 22 343 03 10

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz