Mama w Kinie Praha – kolejne spotkanie 3 września!

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 3 września o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie ?Jak wychować małego poliglotę?, które poprowadzi Magdalena Matuszewska. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu ?Magia w blasku księżyca? w reżyserii Woody?ego Allena.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 3 września o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie ?Jak wychować małego poliglotę?, które poprowadzi Magdalena Matuszewska.

W obecnych czasach znajomość jednego języka obcego już nie wystarcza. Dlatego dzieci coraz wcześniej rozpoczynają naukę pierwszego języka obcego (nauka drugiego wprowadzana jest od 5 klasy szkoły podstawowej). Od 1 września 2015 wchodzi w życie obowiązek nauki języka obcego dla 5-latków, a od 2017 także dla młodszych dzieci. Do tej pory języka obcego uczyło się ok. 37% przedszkolaków, jednak wielu rodziców coraz chętnej zapisuje dzieci do szkół językowych lub uczy ich samodzielnie w domu. Jak wspierać w nauce małego poliglotę? Kiedy zacząć uczyć swoją pociechę języka obcego? Jakie metody wybrać by pomóc dziecku przyswajać język w sposób naturalny? Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć na naszym spotkaniu. Pani Magdalena Matuszewska opowie o tym, czym różni się nauczanie dzieci od nauczania dorosłych, o wykorzystaniu prac plastycznych oraz o nauce wszystkimi zmysłami.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Matuszewska: iberystka i lektorka języka hiszpańskiego, absolwentka Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim, założycielka szkoły językowej Hola Amigos, specjalizującej się w nauczaniu dzieci języka hiszpańskiego. Prywatnie mama 8-letniej Marysi i 5-letniego Julka. Od trzech lat prowadzi pełne śmiechu i zabawy autorskie zajęcia z języka hiszpańskiego w jednym z wilanowskich przedszkoli oraz od zeszłego roku także w szkole podstawowej na warszawskim Wilanowie.

Szkoła Hola Amigos realizuje zajęcia z języka hiszpańskiego dla dzieci w przedszkolach i szkołach w ramach zajęć dodatkowych. Więcej o szkole na www.holaamigos.pl i FB: facebook.com/HolaAmigosHiszpanskiDlaDzieci .

Po spotkaniu zapraszamy na film ?Magia w blasku księżyca? w reżyserii Woody?ego Allena. ?Magia w blasku księżyca? - Zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody, mistrz kina i geniusz komedii ? Woody Allen, przedstawia następcę fenomenalnych ?Blue Jasmine? i ?O północy w Paryżu?. Chociaż szczegóły dotyczące nowego obrazu reżysera, tradycyjnie dla twórcy, pozostają objęte tajemnicą; wiadomo już, że akcja filmu będzie rozgrywać się we Francji, w latach 30. ubiegłego stulecia. Znana jest również obsada ?Magic in the Moonlight?, w której ? jak zwykle u Allena ? popis najwyższej klasy aktorstwa gwarantuje prawdziwa plejada znakomitości. A wśród nich, m.in. zdobywcy Oscarów: Colin Firth (?Jak zostać królem?) i Marcia Gay Harden (?Pollock?), dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Jacki Weaver (?Poradnik pozytywnego myślenia?, ?Królestwo Zwierząt?), brytyjski aktor, pisarz i reżyser Simon McBurney (?Szpieg?) oraz nominowane do Złotego Globu Eileen Atkins (?Godziny?) i Emma Stone, jedna z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd młodego pokolenia (?Służące?, ?Łatwa dziewczyna?).

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz