Malkovich, złodzieje Chaplina i gwiazda „Sponsoringu” – 5 filmów Kino Świat na PKO Off Camera

Już jutro (1 maja) startuje 8. edycja PKO OFF CAMERA - międzynarodowego festiwalu kina niezależnego w Krakowie. Pośród licznych projekcji, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć pięć filmów z repertuaru Kino Świat. Wśród nich znalazły się: ?Miasteczko Cut Bank? ? thriller w klimacie braci Coen z Johnem Malkovichem i Liamem Hemsworthem, ?Cena sławy? opowiadająca prawdziwą historię kradzieży trumny z ciałem Charliego Chaplina, ?Karski i władcy ludzkości? o tajnej misji Jana Karskiego, ?Panna Julia? z Colinem Farrellem i Jessicą Chastain oraz prezentowana na Gali Zamknięcia Festiwalu ?Nowa dziewczyna? w reżyserii François Ozona z Ana?s Demoustier ? gwiazdą ?Sponsoringu? Małgorzaty Szumowskiej w roli głównej.

Poniżej  daty oraz miejsca projekcji poszczególnych filmów:

?Karski i władcy ludzkości? Data premiery kinowej: 24 kwietnia 2015 Projekcja na PKO OFF CAMERA: 4 maja (poniedziałek), 20:00 ? kino Alchemia

Zrealizowany w nowatorskiej formule, łączącej unikalne materiały archiwalne i sekwencje animowane, film wybitnego dokumentalisty, laureata prestiżowej nagrody EMMY, Sławomira Grünberga. Historia Jana Karskiego ? bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, którego amerykański ?Newsweek? uznał za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku.

Jan Karski, pseudonim ?Witold?, jako pierwszy człowiek na świecie ujawnił przed państwami zachodniej koalicji okrucieństwa i masowe zbrodnie, jakich hitlerowcy dopuszczali się na terenie Polski. Był emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego, potajemnie wysłanym do warszawskiego getta z misją rozpoznania sytuacji Żydów w przededniu ?ostatecznego rozwiązania?. Jego celem było przekazanie światu wstrząsających informacji o tragedii narodu żydowskiego. ?Jeżeli nie będzie interwencji aliantów, to w ciągu półtora roku ludność żydowska przestanie istnieć? ? donosił w tzw. ?Raporcie Karskiego?, który oparty był głównie na wiedzy zdobytej przez Jana Karskiego jako naocznego świadka. Niestety, informacje o Holokauście, przemycone przez Karskiego na Zachód, znalazły się wówczas na 16. stronie ?New York Timesa?. Kilka lat temu amerykański ?Newsweek? uznał Jana Karskiego za jedną z najwybitniejszych postaci, a jego wojenną misję określił jako jeden z moralnych kamieni milowych cywilizacji dwudziestego stulecia.

?Miasteczko Cut Bank? Data premiery kinowej: 22 maja 2015 Projekcje na PKO OFF CAMERA: 3 maja (niedziela), 21:00 - Kino Kijów. Centrum 6 maja (środa), 19:00 - Kino POD BARANAMI

Thriller noir w reżyserii Matta Shakmana, twórcy najbardziej nowatorskich amerykańskich seriali ostatnich dekad: ?Dr House?, ?Sześć stóp pod ziemią? i ?Mad Men?. Obraz, nawiązujący do kamieni milowych gatunku: ?Fargo? i ?To nie jest kraj dla starych ludzi?, imponuje doborową obsadą aktorską. Na pierwszym planie ?Cut Bank? gwiazdy młodego pokolenia Liam Hemsworth (seria ?Igrzyska śmierci?) i Teresa Palmer (?Jestem numerem cztery?, ?Wiecznie żywy?). Wspierają ich dwukrotnie nominowani do Oscara ? John Malkovich i Bruce Dern, zdobywca statuetki Billy Bob Thornton, a także wielokrotnie nominowany do Emmy Oliver Platt i ulubieniec Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych ? Michael Stuhlbarg.

Eks-gwiazdor licealnej drużyny futbolowej ? Dwayne McLaren (Liam Hemsworth) i jego piękna dziewczyna ? Cassandra (Teresa Palmer) marzą, by wyrwać się z rodzinnego Cut Bank w Montanie. Przepustką do lepszego świata może być zarejestrowane przez Dwayne?a na wideo zabójstwo listonosza i nagroda w wysokości 100 000 dolarów, którą wyznaczyła firma pocztowa za dostarczenie dowodów zbrodni. Jednak prowadzący śledztwo szeryf (John Malkovich) nie wierzy, że Dwayne znalazł się na miejscu przestępstwa przypadkowo, zaś porywczy adresat jednej z zaginionych, wraz z listonoszem, przesyłek nie cofnie się przed niczym, aby ją odzyskać. Intryga się zagęszcza, a senne na pozór miasteczko Cut Bank ujawnia przed mieszkańcami kolejne szokujące tajemnice?

?Nowa dziewczyna? Data premiery kinowej: 3 lipca 2015 Projekcja na PKO OFF CAMERA: 9 maja (sobota), Gala Zamknięcia Festiwalu, 20:00 - Kino Kijów. Centrum

BLISKO PÓŁ MILIONA WIDZÓW WE FRANCJI!

Nowy film François Ozona ? twórcy hitu ?8 kobiet? oraz dwukrotnie nominowanego do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes (?Młoda i piękna?, ?Basen?) zdobywcy Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszy Scenariusz (?U niej w domu?). W rolach głównych francuski amant ? Romain Duris (?Heartbreaker. Licencja na uwodzenie?, ?Smak życia?) oraz Ana?s Demoustier ? gwiazda głośnego ?Sponsoringu? Małgorzaty Szumowskiej. Nowa produkcja Ozona została uhonorowana Sebastiane Award dla Najlepszego Filmu w San Sebastian oraz zdobyła Nagrodę Publiczności na festiwalu w Petersburgu. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Ruth Rendell. Jedną z poprzednich książek autorki zekranizował Pedro Almodóvar (?Drżące ciało?).

Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi ? mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie jednak, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego.

?Cena sławy? Data premiery kinowej: 10 lipca 2015 Projekcje na PKO OFF CAMERA: 8 maja (piątek), 19:00 - Małopolski Ogród Sztuki 9 maja (sobota), 18:00 - Małopolski Ogród Sztuki 10 maja (niedziela), 18:00 - Kino ARS - REDUTA

Laureat Grand Prix Festiwalu w Cannes, reżyser głośnych ?Ludzi Boga? ? Xavier Beauvois, wskrzesza ducha twórczości Charliego Chaplina w ciepłej, wzruszającej i pełnej humoru opowieści o marzeniach. W inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami ?Cenie sławy?, obok uznanych gwiazd światowego kina Petera Coyote?a, Chiary Mastroianni i libańskiej aktorki Nadine Labaki, wystąpili potomkowie legendarnego komika: jego syn, Eugene Chaplin oraz wnuczka, Dolores Chaplin. ?Cena sławy? znalazła się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Lwa ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Koniec lat 70. Oszust Eddy (Benoit Poelvoorde) wychodzi z więzienia po odsiadce za drobne przestępstwa. Na zewnątrz czeka na niego stary kumpel Osman (Roschdy Zem). Pozwala, by Eddy zatrzymał się u niego, a w zamian zaopiekował się jego 7-letnią córką Samirą, której matka przebywa w szpitalu. Zbliża się Boże Narodzenie. Eddy, chcąc pomóc przyjacielowi zdobyć pieniądze na leczenie żony i przywrócić dziewczynce matkę, wpada na szalony pomysł. Zainspirowany telewizyjną informacją o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił po sobie, postanawia wykraść trumnę z ciałem aktora i zażądać okupu od jego rodziny.

?Panna Julia? Data premiery kinowej: jesień 2015 Projekcje na PKO OFF CAMERA: 5 maja (wtorek), 19:00 - Kino Kijów. Centrum 10 maja (niedziela), 16:00 - Kino Kijów. Centrum

Dramat kostiumowy na podstawie słynnej sztuki Augusta Strindberga, wyreżyserowany przez Liv Ullman ? nominowaną do Oscara muzę Ingmara Bergmana. Pełna erotycznego napięcia historia miłosnego trójkąta, w który uwikłają się nominowane do nagrody Akademii Jessica Chastain i Samantha Morton oraz zdobywca Złotego Globu ? Colin Farrell.

Noc Świętojańska 1880 roku, wiejska posiadłość w Irlandii. Arystokratka Julia (Chastain) zaczyna niewinny flirt z kamerdynerem Johnem (Farrell). Błaha miłostka przeradza się jednak w coś znacznie więcej ? w niebezpieczną grę pożądania i namiętności. Bohaterowie manipulują swoimi uczuciami, na przemian uwodząc się i odpychając w bezwzględnej i zaciętej walce o dominację.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz