Magiczne uniwersum Rowling rośnie w siłę

Fani Harry'ego Pottera mają powód do świętowania. Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, że kontynuuje współpracę z J. K. Rowling, w wyniku czego powstanie nie jeden, a cała seria filmów o magicznym uniwersum znanym z książek o młodym czarodzieju i ich ekranizacji.

Produkcje zainspirowane będą podręcznikiem Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, z którego uczył się Harry Potter w Hogwarcie oraz przygodami fikcyjnego autora książki, Newta Scamandera. Film zostanie oparty na oryginalnym scenariuszu, który będzie debiutem Rowling w roli scenarzystki.

Pisarka uchyla rąbka tajemnicy: ?Mimo, że film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zostanie osadzony w świecie czarownic i czarodziejów, w którym poruszałam się przez siedemnaście lat, nie będzie to ani prequel ani sequel filmów o Harrym Potterze, a raczej rozszerzenie tego czarodziejskiego świata. Prawa i zwyczaje obowiązujące w ukrytej społeczności czarownic i czarodziejów będą znane wszystkim, którzy przeczytali książki lub obejrzeli filmy o Harrym Potterze, jednak historia Newta rozpocznie się w Nowym Jorku siedemdziesiąt lat przed pojawieniem się na świecie Harry'ego.?

To nie wszystko, co Warner Bros. szykuje dla potteromaniaków: w planach wytwórnia ma wypuszczenie gier komputerowych związanych z Fantastycznymi zwierzętami, a nawet powstanie tematycznych parków rozrywki Wizarding World of Harry Potter.

Ponadto wytwórnia Warner Bros. będzie pełnić funkcję światowego dystrybutora telewizyjnego powstającej dla stacji BBC adaptacji telewizyjnej książki Trafny wybór, pierwszej powieści autorstwa Rowling skierowanej do dorosłych czytelników. Rozpoczęcie produkcji tego miniserialu planowane jest na 2014 rok.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz