„Magical Girl” oraz „Party Girl” w programie festiwalu PKO OFF CAMERA

Dwa tytuły dystrybuowane przez Gutek Film - "Party Girl" (w kinach od 15 maja) oraz "Magical Girl" (w kinach od 12 czerwca) - zostaną zaprezentowane na startującym 1 maja festiwalu PKO OFF CAMERA.

Film "Magical Girl" Carlosa Vermuta zakwalifikował się do Konkursu Głównego "Wytyczanie drogi", gdzie powalczy o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 000 USD. Do tej najważniejszej sekcji festiwalu trafiły filmy do tej pory niepokazywane w Polsce, o których już jest lub właśnie robi się głośno w świecie kina. Najbliższy pokaz prasowy filmu 24 kwietnia (piątek), o godz. 12:30 w warszawskim Kinie Muranów.

Tymczasem film "Party Girl", o silnej i wolnej kobiecie, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa, zostanie zaprezentowany w ramach sekcji "Wiekowo (nie)adekwatni".

8. edycja festiwalu PKO OFF CAMERA odbędzie się w dniach 1-10 maja w Krakowie.

Pokazy filmów w ramach festiwalu PKO OFF CAMERA:

PARTY GIRL: - 8 maja, piątek, godz. 17:00 | Kino Pod Baranami, Sala Czerwona - 10 maja, niedziela, godz. 13:00 | Kino Kijów.Centrum

MAGICAL GIRL: - 2 maja, sobota, godz. 21:30 | Kino ARS - REDUTA - 4 maja, poniedziałek, godz. 16:30 | Kino ARS - REDUTA - 9 maja, sobota, godz. 21:00 | Kino Pod Baranami, Sala Czerwona

Party Girl w kinach od 15 maja

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=0WPExDDTJkU[/youtube]

?Party Girl? to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut ? Złotą Kamerę.

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?

Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą ?party girl? ? matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.

Magical Girl w kinach od 12 czerwca

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Fyny2pwcepM[/youtube]

?Magical Girl? to skonstruowana jak łamigłówka opowieść, wciągająca widza do gry i do samego końca trzymająca w napięciu. Kiedy trzynastoletnia Alice zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis ? bezrobotny nauczyciel literatury ? postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić. Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę. Luis, Barbara i Damian wplątują się w grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje do końca walczyć będą z rozumem?

?Magical Girl? to zwycięzca projektu Scope50. Obraz otrzymał także nagrodę za najlepszy film i za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w San Sebastian, a odtwórczyni głównej roli B?rbara Lennie została uhonorowana Nagrodą Goya 2014 dla Najlepszej Aktorki. Pedro Almodóvar uznał tę produkcję nie tylko za najlepszy hiszpański film roku, ale także za jeden z najlepszych hiszpańskich obrazów początku XXI wieku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz