Magia ostatnich dni na planie filmu ?POKOT? Agnieszki Holland ? minus 15, dzikie zwierzęta i hipnotyzujące niebo

W niedzielę 7 lutego Agnieszka Holland zakończyła zdjęcia do filmu ?Pokot?. Ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk pt. ?Prowadź swój pług przez kości umarłych? powstawała w trzech etapach ? letnim, jesiennym i zimowym. Od początku było wiadomo, że ostatni etap będzie dla ekipy dużym wyzwaniem. ?Fizycznie będzie trudniej, ale w głowie jaśniej? ? zapowiadała Agnieszka Holland.

?Kręciliśmy nocą, temperatura spadała poniżej -15 °C, było bardzo dużo śniegu? ? wspomina wcielający się w rolę młodego informatyka Dyzia, Jakub Gierszał.

?Praca nad tą rolą była ogromnym wyzwaniem, na planie miałam zadania kaskaderskie i zdjęcia z dzikimi zwierzętami? ? komentuje odtwórczyni głównej roli Agnieszka Mandat. Aktorka na prośbę reżyserki zrobiła kurs narciarstwa biegowego, a nawet nauczyła się rzeźbić.

Mimo godzin spędzonych na mrozie, podwójnych lub potrójnych warstw puchowych okryć, śniegu, który utrudniał komunikację, niektórzy członkowie ekipy filmowej wspominają ten czas jako wyjątkowe przeżycie: ?Było ciężko, ale miało to również swoje atuty. Nie wiem, czy miałbym szansę zachwycić się nocnym niebem w górach o tej porze roku? ? mówi Jakub Gierszał.

Na ekranie zobaczymy również między innymi: Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Kota, Katarzynę Herman, Mirosłava Krobota, a także Patrycję Volny.

Polska premiera nowej produkcji Studia Filmowego TOR zaplanowana jest na przyszły rok. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz