Mads Mikkelsen i Thomas Vinterberg znów razem na planie!

Fot. Henrik Ohsten / od lewej Magnus Millang, Lars Ranthe, Thomas Bo Larsen, Mads Mikkelsen

Reżyser Thomas Vinterberg ponownie spotyka się na planie z Madsem Mikkelsenem - w Danii trwają zdjęcia do filmu Druk (międzynarodowy tytuł nie został jeszcze potwierdzony), w którym Mikkelsen gra główną rolę. Ich poprzednim wspólnym projektem był doskonały dramat Polowanie.

W obsadzie Druk znaleźli się również Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe i Susse Woldem. Scenarzystą filmu jest Tobias Lindhol (Polowanie, Komuna). Zdjęcia realizowane są w Kopenhadze, północnej Zelandii i Västra Gotäland w Szwecji.

Film opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej - zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat.

Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się, jak bardzo rożne skutki będzie miał dla każdego z nich.

Jak mówi Susan Wendt, dyrektorka zarządzająca TrustNordisk: „Druk ma wciągający scenariusz z bardzo trafną, ale prowokującą do myślenia historią, do której większość ludzi może się odnieść”.

Planowana premiera – 2020 rok.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz