Maciej Pieprzyca, twórca ?Chce się żyć?, rozpoczął w Warszawie zdjęcia do nowego filmu

W Warszawie ruszyły zdjęcia do ?Jestem mordercą? ? nowego filmu Macieja Pieprzycy z Mirosławem Haniszewskim, Arkadiuszem Jakubikiem, Piotrem Adamczykiem, Michałem Żurawskim i Magdaleną Popławską w rolach głównych.

?Jestem mordercą? to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

Jak podkreśla reżyser, Maciej Pieprzyca: ?To z pewnością nie jest kolejny film o seryjnym mordercy. Bohaterem filmu jest zwykły człowiek postawiony w sytuacji, która go przerasta. Zmagając się ze swoimi słabościami, ambicjami, również systemem społeczno-politycznym, bliski jest przekroczenia niebezpiecznej granicy, by z bohatera stać się antybohaterem?.

W roli głównej zobaczymy Mirosława Haniszewskiego. Partnerować mu będą: Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk i Michał Żurawski.

Reżyserem i autorem scenariusza ?Jestem mordercą? jest obsypany nagrodami za obraz ?Chce się żyć? Maciej Pieprzyca (Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Jury Ekumenicznego na World Film Festival w Montrealu 2013; Srebrne Lwy, Nagroda Publiczności i Złoty Klakier na Gdynia Film Festival 2013; Srebrny Hugo na MFF w Chicago 2013; Orzeł 2014 za Najlepszy Scenariusz). Autorem zdjęć jest Paweł Dyllus. Producentkami filmu są Renata Czarnkowska-Listoś (?Wszystko, co kocham?) i Maria Gołoś z RE Studio.

?Jestem mordercą? Planowana premiera: 2016 r.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz