Maciej Maleńczuk w teledysku promującym SOLID GOLD. Film z udziałem muzyka w kinach od 29 listopada

Maciej Maleńczuk na wielkim ekranie

Gwiazdor rocka w teledysku promującym „Solid Gold”

Film Jacka Bromskiego z udziałem muzyka – w kinach 29 listopada

Że śpiewa, pisze i komponuje, wiedzą chyba wszyscy. Podobnie jak o tym, że jest dość barwną osobowością polskiej kultury. Nie wydaje się być nieśmiałym, stroniącym od nowych doświadczeń amatorem. Jednak rola w „Solid Gold” to efekt jednego z niewielu jego spotkań z kamerą na planie filmowym. Maciej Maleńczuk pracował na planie „Solid Gold” wraz z zawodowcami, którzy od lat zajmują szczególne miejsca w sercach polskich widzów: Januszem Gajosem i Andrzejem Sewerynem. Wspólnie z niekwestionowanymi gwiazdami polskiego kina – m.in. Danutą Stenką, Olgierdem Łukaszewiczem, Arturem Żmijewskim, Ewą Kasprzyk, Andrzejem Zielińskim, Sławomirem Orzechowskim, Piotrem Stramowskim i Martą Nieradkiewicz – pod reżyserskim okiem Jacka Bromskiego stworzył thriller sensacyjny inspirowany kulisami afery Amber Gold. Jest także autorem piosenki promującej film, której teledysk dziś przedstawiamy:

Maciej Maleńczuk - Modlitwa psa. Teledysk do SOLID GOLD

Oficjalny zwiastun filmu

Inspirowany kulisami afery Amber Gold, thriller sensacyjny w reżyserii Jacka Bromskiego („Bilet na Księżyc”, „Anatomia zła”). W doborowej obsadzie filmu, w gwiazdorskim pojedynku na szczycie, ikony krajowej kinematografii – zdobywcy Polskich Nagród Filmowych – Orłów oraz wielokrotni laureaci Festiwalu w Gdyni – Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Obok nich w pełnym suspensu, intryg i akcji „Solid Gold” zobaczymy, m.in.: Martę Nieradkiewicz, Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Olgierda Łukaszewicza, Artura Żmijewskiego, Mateusza Kościuszkiewicza, Andrzeja Konopkę, Olenę Leonenko-Głowacką, Krzysztofa Stroińskiego, Ewę Kasprzyk, Andrzeja Zielińskiego, Sławomira Orzechowskiego, Karolinę Staniec i Macieja Maleńczuka. Autorem zdjęć do filmu jest ceniony i wielokrotnie nagradzany operator Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Legiony”). Muzykę skomponował Louis Ludek Drizhal („Śmiertelna wyliczanka”), za montaż odpowiada Krzysztof Szpetmański („Chce się żyć”, „Papusza”). Producentem filmu jest Akson Studio – autorzy artystycznych i komercyjnych sukcesów takich dzieł, jak: „Miasto 44”, „Atak paniki”, „Powidoki” czy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, ambitną policjantką. W czasie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Uciekając, zabija swoich oprawców, ale w służbowym raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef – Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

Film w kinach 29 listopada

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz