Ma 11 lat, brytyjski paszport i Spielberga za przyjaciela

Kiedy Steven Spielberg obsadził siedmioletnią Barrymore w ?E.T?, nikt nie spodziewał się, ze jej kariera nabierze aż tak zawrotnego tempa. ?Nie ma słów, żeby wyjaśnić, jak dobieram obsadę, to zawsze jest związane z uczuciem, nie z powodem?, wyjaśnia reżyser. W jego nadchodzącym ?BFG: Bardzo Fajnym Gigancie? zagra jedenastoletnia Ruby Barnhill. Jak mówi sam reżyser ?Ruby była tak spontaniczna i tak autentyczna jako Ruby, że myślałem tylko, że wszystko się powiedzie, jeśli tylko uda nam się przerzucić tę autentyczność w postać Sophie?.

BFG-640x338

Głównym wątkiem filmu jest rozwój relacji między BFG i Sophie. Sophie, nazwana imieniem pierwszej wnuczki Dahla, to ciekawa świata i pełna empatii sierota, która zostaje wykradziona z łóżka i zabrana do Krainy Olbrzymów. Znalezienie młodej aktorki, która byłaby w stanie unieść na swych barkach tak duży projekt, okazało się gigantycznym wyzwaniem. ?Wydaje mi się, że to jedna z najsilniejszych żeńskich postaci w moich filmach?, zachwyca się Spielberg. Reżyser stwierdził też , że Ruby była idealna do roli Sophie, bo weszła na plan z wieloma pytaniami i pomysłami, które ostatecznie pomogły kształtować jej postać. ?Miałem szczęście, trafiłem w dziesiątkę?, stwierdził.

Sama Ruby nigdy wcześniej nie grała w produkcjach filmowych. ?Jedyne, co robiłam zanim zagrałam rolę Sophie, to branie udziału w zajęciach teatralnych i w telewizyjnym show dla dzieci?.

Drew Barrymore po ?E.T.? święciła kolejne sukcesy ? za ?Szare ogrody? zdobyła Złotego Globa, za ?Długo i szczęśliwie? Saturna, za ?Od wesela do wesela?, ?Aniołki Charliego? i ?50 pierwszych randek? Złoty Popcorn MTV. Jej osiągnięcia dowodzą, że potrafi być zarówno ulubienicą młodzieży, jak i aktorką wielkiego kalibru. Wróży się, że młoda brytyjska aktorka wejdzie do świata filmu z równie imponującym rozmachem. Ma do tego wszelkie predyspozycje: talent, Spielberga za przyjaciela i świadomość błędów poprzedników, których nie warto popełniać.

Ruby Barnhill w roli Sophie w ?BFG: Bardzo Fajnym Gigancie? w kinach już od 1 lipca

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz