Lutowe premiery w Cineman VOD

Już w lutym w serwisie Cineman VOD pojawią się kolejne premiery filmowe. Od 1 lutego udostępniony zostanie premierowo thriller "Zanim zasnę", w którym główne role grają Nicole Kidman, Colin Firth i Mark Strong. Także na luty przypadają premiery przebojowej hipsterskiej komedii o meandrach miłości z Danielem Radcliffem - "Słowo na M" oraz gorąco przyjętego na festiwalu w Wenecji filmu z Nicolasem Cagem - "Joe".

"Zanim zasnę" to thriller nakręcony na podstawie światowego bestsellera autorstwa Stevena J. Watsona, opowiadający historię kobiety, która w wyniku wypadku utraciła pamięć. Prowadzona terapia nie przynosi skutków, a Cristine staje się coraz bardziej uzależniona od męża i swojego terapeuty. Kobieta postanawia prowadzić dziennik, który pomoże jej uporządkować kolejno odkrywane niepokojące fakty.

Reżyserem filmu jest wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych Rowan Joffe. Joffe, który ma na swoim koncie prestiżową nagrodę BAFTA, również tym razem udowodnił, że potrafi nakręcić znakomity, trzymający w napięciu od początku do końca, thriller. Do filmu udało mu się zaangażować najlepszych aktorów Hollywood, z których aż dwoje to laureaci Oscara. W roli Cristine wystąpiła Nicole Kidman ("Godziny", "Moulin Rouge!"), a Colin Firth ("Jak zostać królem") wcielił się w postać jej męża Bena. Dwuznaczną postać terapeuty wykreował znany choćby z roli Lorda Blackwooda w "Sherlocku Holmesie" Mark Strong.

Także w lutym Cineman VOD udostępni premierowo "Słowo na M", przebojową komedię romantyczną z Danielem Radcliffem w roli głównej. Fabuła filmu opowiada o samotnym chłopaku, który niezmordowanie poszukuje miłości swojego życia. Postać Wallace'a w "Słowie na M" to pierwsza komediowa rola Radcliffe'a, który od dawna pragnie zerwać z wizerunkiem Harry'ego Pottera. Partnerują mu Zoe Kazan ("Ruby Sparks") oraz Adam Driver - gwiazda (serial "Dziewczyny"). Film był pokazywany w ramach oficjalnej selekcji na festiwalu w Torronto.

Kolejna lutowa propozycja serwisu Cineman VOD to dramat "Joe" z Nicolasem Cagem. Akcja filmu toczy się w prowincjonalnym teksańskim miasteczku. Tytułowy Joe, świetnie zagrany przez Nicolasa Cage'a, stara się pomóc nastoletniemu Gary'emu (Tye Sheridan), którego rodzina jest ofiarą sadystycznego ojca alkoholika. Film odniósł duży sukces na festiwalu w Wenecji, a Tye Sharidan został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Marcello Mastroianiego.

Inne premierowe propozycje Cineman VOD na luty to komedie "Razem czy osobno?", "Duet na żółtych papierach", "Pierwszy raz jeszcze raz", "Anatomia zemsty" i "Porwanie Michela Houellebecqa". W ofercie serwisu znajdzie się dramat obyczajowy "W dobrej wierze" z Reese Witherspoon. Również w lutym Cineman VOD udostępni głośny dokument "Drużyna" przedstawiający proces kształtowania się siatkarskiego teamu zwycięzców Mistrzostw Świata z 2014 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz