?Łucja z Lamermooru? Donizettiego – retransmisja z Metropolitan Opera na ekranie Kina Muranów

Metropolitan Opera na ekranie Kina Muranów: 20 czerwca (sobota) o godz. 16.00 retransmisja ?Łucji z Lammermooru? Donizettiego

Metropolitan Opera ogłosiła repertuar letnich retransmisji w jakości HD swoich spektakli z udziałem światowych gwiazd wokalistyki. Jak co roku nowojorski teatr wybiera kilka cieszących się największą popularnością przedstawień transmitowanych w ubiegłych latach i organizuje letni sezon operowy. Specjalnie dla polskich widzów Met udostępniła ?Łucję z Lammermooru? z udziałem polskich artystów: Piotra Beczały i Mariusza Kwietnia.

Rolę delikatnej Łucji, tytułowej bohaterki opery Donizettiego na deskach Met kreuje Anna Netrebko. Jej ukochanego Edgara gra (i śpiewa) Piotr Beczała, który dosłownie w ostatniej chwili zastąpił z wielkim powodzeniem niedysponowanego nagle Rolando Villazona. Drugi Polak w obsadzie to baryton Mariusz Kwiecień ? wcielający się w rolę brata tyranizującego Łucję, aby dzięki jej aranżowanemu małżeństwu podtrzymać świetność rodu. Łucja podstępem rozdzielona z ukochanym i wydana za mąż za innego popada jednak w obłęd i popełnia zbrodnię? Mary Zimmerman ukazuje operę Donizettiego w konwencji wiktoriańskiej historii o duchach.

Łucja z Lammermooru - Gaetan Dionizetti Opera seria (poważna) w trzech aktach Libretto: Salvatore Cammarano na podstawie powieści historycznej Sir Waltera Scotta ?Narzeczona z Lammermooru?

Premiera niniejszej inscenizacji The Metropolitan Opera: 24 września 2007 roku

Czas trwania: 2 godziny i 25 minut Ceny biletów: 40 zł ulgowy | 45 zł normalny. Do kupienia online: TUTAJ

Nowojorskie spektakle z Metropolitan Opera to niezwykłe, niepowtarzalne wydarzenia artystycznie, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Od 129 lat nowojorska Met z sezonu na sezon bije wyznaczane przez siebie rekordy popularności. Każdego wieczoru sala gromadzi 3800 gości z całego świata. Każda premiera staje się nową kartą w historii opery. Każdy widz kina Muranów będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu, znajdzie się w gronie tysięcy widzów, którzy mieli okazję obejrzeć to samo przedstawienie na całym świecie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz