London Film Festival, Warszawski Festiwal Filmowy i Camerimage z trzema tytułami Monolith Films

 

Na zbliżających się London Film Festival (7-18.10), Warszawskim Festiwalu Filmowym (9-18.10) i Camerimage (14-21.11) zostaną wyświetlone trzy filmy, które niebawem trafią do polskich kin w dystrybucji Monolith Films.

W ramach londyńskiego, warszawskiego i bydgoskiego festiwalu pokazane zostaną opowieść o historii największego skandalu dopingowego w świecie sportu ?Strategia mistrza? (?The Program?), zwycięzca tegorocznego festiwalu w Toronto ?Pokój? (?The Room?) i obraz o spełnianiu muzycznych marzeń ?Idol z ulicy? (?The Idol?).

STRATEGIA MISTRZA W KINACH OD 30 PAŹDZIERNIA

Wygraną miał we krwi.

Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Stephen Frears z tej prawdziwej opowieści tworzy emocjonującą historię o dynamice rasowego thrillera. Zadając pytanie dlaczego i jak do tego doszło, ujawnia szokujące kulisy zawodowego sportu.

Jeden z największych skandali ostatnich lat w filmie twórcy ?Królowej? i ?Tajemnicy Filomeny?.

Lance Armstrong ? sportowiec, bohater czy wielki oszust?

POKÓJ W KINACH 8 STYCZNIA

Poruszający dramat o intensywności najlepszego thrillera z oscarowymi kreacjami aktorskimi Brie Larson, Joan Allen i debiutującego Jacoba Tremblay?a.

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack.

Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Niezwykła opowieść o wielkiej miłości matki i dziecka, która daje moc stwarzania własnego świata.

IDOL Z ULICY W KINACH ZIMĄ

Nowy film reżysera nominowanych do Oscara ?PARADISE NOW? i ?OMARA? (Srebrna Żaba na Festiwalu Camerimage i Nagroda Publiczności na Transatlantyku).

W jednej z głównych ról Nadine Labaki, autorka takich filmów jak kultowy ?Karmel? i nagrodzony na Festiwalu w Toronto ?Dokąd teraz??.

Porównywana do słynnego ?SLUMDOGA. MILIONERA Z ULICY? prawdziwa historia nastolatka, który udowodnił sobie i światu, że marzenia pomagają przekraczać najtrudniejsze granice.

Źródło: materiały prasowe  
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz