Literacka Mapa Warszawy

Literacka Mapa Warszawy 2015 100-lecie Urodzin księdza Jana Twardowskiego 1915 - 2015 "I zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz" 28 maja (czwartek) g. 12.00 - 13.00

Kino Atlantic, Entropia SłowaMonnet International School oraz Biuro Edukacji m.st. Warszawy zapraszają uczniów i nauczycieli szkół i przedszkoli do udziału w Literackiej Mapie Warszawy, realizowanej w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Wspólnie: dzieci, młodzież i dorośli  ożywimy pamięć o obecności literatury w Warszawie, o życiu i twórczości stołecznych literatów oraz o warszawskich wątkach w literaturze.

W tym roku happening literacki poświęcony 100-leciu Urodzin Księdza Twardowskiego odbędzie się 28 maja (czwartek) 2015 r. To doskonała okazja, by  przypomnieć sobie twórczość księdza Jana i zaznaczyć miejsca, w których powstawały jego dzieła, gdzie mieszkał, spacerował, modlił się, spotykał się z przyjaciółmi, czytał, odpoczywał?

LMW polega na pojawieniu się w jednym czasie ? w godz. 12:00 - 13:00, w różnych miejscach Warszawy (np. w parkach, na skwerach, chodnikach, w pobliżu szkół, uczelni itp.) grup uczniów, którzy będą czytać lub w inny oryginalny sposób prezentować przechodniom wybrane fragmenty poezji i prozy.

Szkoły, które chcą zgłosić swój udział, proszone są o wysłanie scenariusza happeningu na adres: lmw@entropiaslowa.pl

Scenariusz musi zawierać podstawowe informacje:  miejsce wydarzenia, pełna nazwa szkoły/innej instytucji edukacyjnej czy kulturalnej, numer klasy oraz imię, nazwisko i dane kontaktowe opiekuna.

Poprzednie edycje były dedykowane m.in.: Literaturze Powstańczej, Zbigniewowi  Herbertowi, Czesławowi Miłoszowi, Januszowi Korczakowi.

Uczestników tegorocznego happeningu literackiego zapraszamy tego samego dnia o godz. 14:00 do Kina Atlantic przy ul. Chmielnej 33 na projekcję oraz spotkanie z Twórcami filmu ?TAK? w reżyserii Dariusza Gajewskiego oraz z ks. Aleksandrem Seniukiem (przyjacielem księdza Jana). Spotkanie wraz z projekcją będzie trwało ok. 75 min.

UWAGA: Prosimy o zgłaszanie grup na w/w pokaz i spotkanie o godz. 14.00 do 25 maja na adres artur@entropiaslowa.pl Wstęp wolny. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone.

Dziękujmy producentom STARON - FILM za udzielenie praw do pokazu filmy "TAK".

Pomysłodawcą LMW jest Artur Wolski.

Jednocześnie zapraszamy 1 czerwca br. na odsłonięcie, na frontowej części budynku kamienicy znajdującej się przy ul. Koszykowej 20 w Warszawie, tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci ks. Jana Twardowskiego.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz