Literacka Mapa Warszawy oraz spotkanie z Twórcami „Miasto 44” w Kinie Atlantic o godz. 14.00

Zapraszamy ? jak co roku ? do wzięcia udziału w Literackiej Mapie Warszawy.

Tym razem odbędzie się we wtorek, 10 czerwca 2014 r., o godz. 12.30 - 13.30

Pomysłodawcą i realizatorem tego happeningu ulicznego, organizowanego od 2008 r., jest Artur Wolski oraz jego grupa z Entropii Słowa.

Współorganizatorami są Biuro Edukacji m.st. Warszawy oraz Monnet International School.

W tym roku obchodzimy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstaje wiele filmów, książek, organizowane są konferencje związane z tą rocznicą. To doskonała okazja, by nie tylko przypomnieć sobie miejsca krwawych walk, ale przede wszystkim zaznaczyć miejsca, w których powstawały niezapomniane dzieła pisarzy, poetów, dramaturgów.

Kilkuset uczniów z kilkudziesięciu szkół, domów kultury, internatów o godz. 11.00 wyjdzie na ulice Warszawy, by  zaprezentować swój spektakl, happening itp. w wybranych przez siebie miejscach. Sposób prezentacji jest dowolny i powinien być efektem aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

UWAGA:

Po  ulicznych występach spotykamy się ok. godz. 14.00 w Kinie Atlantic - tu odbędzie się spotkanie z Twórcami m.in. Jankiem Komasą, Anną Próchniak, Józefem Pawłowskim, Antonim Królikowskim, Dorotą Roqueplo, Michałem Kwiecińskim oraz prezentacja trailera i materiałów z planu zdjęciowego filmu ?Miasto44?, wyprodukowanego przez Akson Studio. Spotkanie poprowadzi Artur Wolski.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz