Listopadowe premiery na Cineman VOD

Już 6 listopada na Cineman VOD pojawi się głośny dramat "Idol" z Al Pacino w roli głównej. W tym samym tygodniu Cineman udostępni wojenny film akcji "Oddział wyrzutków" z Dolphem Lundgrenem i Mickeyem Rourke. Natomiast 27 listopada użytkownicy serwisu Cineman VOD będą mogli obejrzeć "Klucz do wieczności" z laureatem Oscara Benem Kingsleyem i Ryanem Reydnoldsem w rolach głównych.

"Idol" opowiada historię dawnej muzycznej gwiazdy Danny'ego Collinsa. Niegdyś młody i rozchwytywany, teraz już tylko odcina kupony od swej piosenkarskiej kariery. Gdy odkrywa list napisany do niego 40 lat temu przez samego Johna Lennona, postanawia dać sobie jeszcze jedną szansę. Rzuca scenę, zbyt młodą kochankę i większość innych używek. Zamieszkuje w maleńkim hoteliku i zaczyna pisać piosenki. W wyreżyserowanym przez Dana Fogelmana "Idolu" główną rolę brawurowo zagrał laureat Oscara Al Pacino. Krytyka przyjęła tę rolę z entuzjazmem, zresztą podobnie jak zagraną przez Pacino rok wcześniej rolę w dramacie "Manglehorn" (premiera również w listopadzie na Cineman VOD). W "Idolu" obok Pacino pojawia się czterokrotnie nominowana do Oscara Annette Bening ("American Beauty", "Wszystko w porządku") i laureatka Złotego Globu Jennifer Garner ("Agentka o stu twarzach", "Witaj w klubie").

"Oddział wyrzutków" opowiada historię oddziału wykolejeńców i dziwaków zwanego War Pigs, który dostaje za zadanie odnalezienie i zniszczenie najgroźniejszej broni nazistów - legendarnego V3. W obsadzie pojawiają się legendy tego gatunku, czyli Dolph Lundgren i Mickey Rourke. Obaj panowie wcielają się w rolę zahartowanych w bojach oficerów mających stworzyć w War Pigs pełnowartościowy oddział wywiadowczy. Film został wyreżyserowany przez Ryana Little, który ma na swoim koncie takie filmy, jak wielokrotnie nagradzany "Na tyłach wroga" czy "Niezłomny".

Pod koniec listopada na Cineman VOD pojawi się "Klucz do wieczności" w reżyserii Tarsema Singha.

W filmie umierający multimilioner Damian Hale zgadza się wziąć udział w eksperymencie medycznym i przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego, młodego człowieka. Operacja przebiega pomyślnie i mężczyzna zaczyna się cieszyć nowym życiem. Wkrótce jednak Damiana zaczynają nawiedzać koszmarne wspomnienia związane z tajemniczą przeszłością dawcy.

Reżyser filmu Tarsem Singh jest znany z takich filmów jak nagrodzona na Berlinale "Magia uczuć" czy przebojowa "Królewna Śnieżka" z Julią Roberts w roli głównej. W rolach głównych wystąpili laureat Oscara Ben Kingsley i wielokrotnie nagradzany za rolę w "Pogrzebanym" Ryan Reydnolds.

Wśród bogatego repertuaru listopadowych premier na Cineman VOD koniecznie należy wymienić komediodramat "Rodzinka" z Tildą Swinton i Keanu Reevesem, wcześniej wspomniany film "Manglehorn" z wspaniałą rolą Al Pacino, czy pokazywany w oficjalnej selekcji festiwalu Sundance "Z jak Zahariasz" w reżyserii Craiga Zobela z nominowanym do Oscara Chiwetelem Ejioforem w roli głównej.

Inne premierowe tytuły października na Cineman VOD to dramaty "Magical Girl" oraz "Jackie i Ryan", japońska animacja od producentów "Spirited away: W krainie bogów" czyli "Marnie. Przyjaciółka ze snów", oraz animację dla najmłodszych "Koko smoko", która cieszyła się dużym powodzeniem w kinach.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz