Listonosz Pat uczy i bawi!

 

Listonosz Pat zagościł już na ekranach polskich kin. W ramach projektu ?Kino Klasa? przygody przesympatycznego bohatera posłużyły do stworzenia tematów lekcyjnych dla najmłodszych. Bajka o Pacie to idealny przykład tego, że film może nie tylko bawić, ale również uczyć.

Konspekty lekcji opracowały doktorantki Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego ? Wiktoria Pleban i Aleksandra Serżysko. Nadrzędnym celem takich lekcji są m.in. doskonalenie umiejętności uważnego czytania, poszerzenie słownika dziecka o słowa związane z pocztą i pracą listonosza oraz doskonalenie umiejętności pracy twórczej w grupie.

Podczas wykorzystywane będą m.in. materiały związane z filmem ?Listonosz Pat i wielki świat?.

 Pełen program zajęć lekcyjnych: Listonosz Pat materiały dla nauczycieli.

Kino Klasa ? projekt skierowany do nauczycieli wszystkich etapów nauczania, mający na celu promocję kultury kinowej wśród najmłodszych widzów. We współpracy z uznanymi pedagogami tworzymy dla Państwa bezpłatne materiały edukacyjne w oparciu o premiery kinowe filmów Monolith Films dla dzieci i młodzieży. Program połączony jest z akcją szkolną z udziałem najważniejszych instytucji kultury i edukacji w kraju.

LISTONOSZ PAT I WIELKI ŚWIAT

JUŻ W KINACH

Uwaga: FILM PRZYJAZNY DZIECKU

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz