„Lista marzeń nie ma końca” Z talent show na wielki ekran. Katarzyna Sawczuk po raz pierwszy w głównej roli!

Obraz zawierający mężczyzna, noszenie, stojące, piłka

Opis wygenerowany automatycznie

Katarzyna Sawczuk jest piosenkarką i aktorką. „Jak zostać gwiazdą” to jej debiut w głównej roli, ale szerszej publiczności dała poznać się już w takich produkcjach jak „Miasto 44”, „Belfer” czy „Barwy szczęścia”. W wieku 17 lat zawojowała program „The Voice of Poland” zajmując w finale drugie miejsce. Jej wykonanie piosenki „Titanium” podczas przesłuchań do show ma już ponad 5 milionów wyświetleń na YouTube. Twórcy serialu „Czas honoru – powstanie”, w którym aktorka zagrała jedną  głównych ról, powierzyli jej również wykonanie piosenki promującej produkcję. „Dziewczyna z granatem” stała się hitem z ponad ośmioma milionami wyświetleń.

Obraz zawierający osoba, zewnętrzne, mężczyzna, trzymający

Opis wygenerowany automatycznie

Doświadczenie, którą jako nastolatka zdobyła w talent show pozwoliła jej lepiej zrozumieć postać „Ostrej”, w którą wciela się w filmie „Jak zostać gwiazdą”. Doświadczenia są bardzo ważnym tworzywem w budowaniu roli. Od dziecka jestem bardzo uważna na świat i ludzi. Mam umiejętność zapamiętywania najdrobniejszych szczegółów, a moją otwartość na kontakt z drugim człowiekiem zamieniam w narzędzie pracy. Tak też było w tym przypadku – mówi Katarzyna Sawczuk.

„Ostra” w filmie nie boi się wykonywać utworów bardzo skomplikowanych wokalnie. Ta rola obligowała aktorkę do wielu tygodni przygotowań. To był trudny proces, bo tak bardzo różnił się sposób wykonywania utworów przez „Ostrą” od mojego – Kasi Sawczuk. Katowaliśmy materiał i aspekty techniczne w każdej wolnej chwili, również pomiędzy dniami zdjęciowymi. Kocham muzykę całym sercem i dzięki temu projektowi zyskałam nowe doświadczenie. Moim marzeniem było zagrać w filmie, w którym proces przygotowań wydarza się z taką intensywnością, gdzie dodatkowo mogę połączyć obie swoje pasje. Poczułam spełnienie jako artystka. Tymczasowo, bo lista marzeń nie ma końca – mówi aktorka.

Obraz zawierający osoba, mężczyzna, osoby, stojące

Opis wygenerowany automatycznie

Anna Wieczór-Bluszcz, reżyserka filmu, podkreśla, że przygotowanie muzyczne aktorki wcielającej się w postać „Ostrej” w „Jak zostać gwiazdą” było dla niej kluczowe. Każdy etap opowieści wymagał od bohaterki innego poziomu w jej rozwoju wokalnym. Kasia Sawczuk jest wybitnie utalentowana aktorsko i muzycznie. Jest wszechstronna. Wspaniała. Jej pokora, a jednocześnie doświadczenie, które pomimo młodego wieku jest już bardzo duże, a do tego silna osobowość i świadomość – dały mi wielką przyjemność i satysfakcję w pracy ­– mówi. Nie bez znaczenia okazał się fakt, że aktorka we wczesnej młodości sama miała doświadczenia w wielkoformatowym programie muzycznym. Wyjątkowe było to, że ona sama brała udział w jednym z wokalnych talent show. Doskonale znała okoliczności, sytuacje i emocje, które wiążą się z udziałem w tego typu programie. To bardzo uwiarygadnia całą opowieść. Kasia wykreowała wspaniałą rolę, wymagającą wszechstronności i wielkiego talentu. To prawdziwa osobowość – zachwyca się reżyserka.

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej „Ostra” (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu „Ostrej” do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show-biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

Za reżyserię filmu odpowiada Anna Wieczur-Bluszcz, której debiut „Być jak Kazimierz Deyna” nagrodzono Złotym Jantarem na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film. Za kamerą stanął Witold Płóciennik – autor zdjęć do takich produkcji, jak „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Carte Blanche” czy „Jak pies z kotem”. W obsadzie zobaczymy m.in.: Katarzynę Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anitę Sokołowską, Julię Kamińską, Tomasza Karolaka, Marię Pakulnis, Urszulę Dudziak i Krzysztofa Ibisza. Film produkuje ATM Grupa.

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, zdjęcie, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

„Jak zostać gwiazdą” w kinach już 2 października!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz