Linkin Park w UHD na żywo

Firma Samsung oraz operator satelitarny SES zrealizują wspólnie pierwszą na świecie transmisję na żywo z koncertu w jakości Ultra High Definition. Dzięki wspólnym wysiłkom obu firm, możliwe będzie obejrzenie koncertu znanego amerykańskiego zespołu Linkin Park, który odbędzie się już 19 listopada 2014 w berlińskiej hali O2 World, w świetniej jakości UHD.

Linkin Park to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Od ponad dekady kapela nieprzerwanie święci triumfy, zdobywając przy tym nie tylko rzesze wiernych fanów, ale także mnóstwo nagród, w tym Grammy. Przekaz na żywo z ich występu będzie dostępny ekskluzywnie na kanale demo Astra Ultra HD. Transmisja będzie prezentować się świetnie na telewizorach Samsung Curved UHD z 2014, które zagwarantują najlepsze warunki do oglądania tak wyjątkowego wydarzenia.

Wspomniany koncert, nie jest jedyną okazją aby doświadczyć pełni wrażeń rozdzielczości Ultra High Definition na telewizorach Samsung Curved UHD. W maju tego roku dla nabywców telewizorów UHD Samsung udostępniona została pierwsza w Polsce i Europie aplikacja Smart TV umożliwiająca strumieniowanie filmów w tej zachwycającej jakości ? Strefa VOD UHD. W aplikacji znajdziemy stale powiększającą się bazę filmów dostępną wyłącznie dla posiadaczy telewizorów UHD Samsung z tego roku. Wśród udostępnionej kolekcji, znajdziemy takie filmy jak ?Pożądanie? z Sophie Marceau w roli głównej, skandynawski kryminał ?Łowcy głów? czy  ?Idealne matki? z pięknymi Naomi Watts i Robin Wright na pierwszym planie. Już w najbliższym czasie zbiory filmowe Strefy VOD UHD będą powiększać się o kolejne hity.

Firma Samsung posiada także doświadczenie w realizacji transmisji w jakości UHD. 7 maja 2014 r. przeprowadzono premierową transmisję opery ?Nabucco? Giuseppe Verdiego w rozdzielczości Ultra High Definition za pośrednictwem aplikacji Samsung Smart TV, pierwszej aplikacji na świecie umożliwiającej transmisję spektakli operowych. Było to wydarzenie bezprecedensowe, będące pierwszą transmisją w rozdzielczości UHD strumieniowaną za pomocą łącza internetowego na cały świat. Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV to połączenie opracowanej przez Samsung technologii z najwyższej jakości treściami zapewnianymi przez Wiedeńską Operę Państwową, jedną z trzech największych scen operowych w Europie. W bieżącym sezonie zaplanowanych zostało  10 nowych transmisji przedstawień w rozdzielczości Ultra High Definition, między innymi takie klasyczne spektakle operowe jak ?Wesele Figara?, ?Traviata?, ?Zemsta nietoperza? i ?Tannhäuser?.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz