Lily James – „Nasz Kopciuszek to twarda sztuka”

Twórcy nowego ?Kopciuszka? musieli zmierzyć się z legendą. Bohaterkę baśni znanej milionom ludzi na całym świecie zwykło się postrzegać jako biedną sierotkę, której życie stało się sensowne dopiero za sprawą księcia. Lily James ? wschodząca gwiazda brytyjskiego kina, której wróży się dziś światową karierę ? swoją znakomitą rolą w ?Kopciuszku? zmienia utarty punkt widzenia. Jak mówi reżyser filmu, Kenneth Branagh: ?Nasz Kopciuszek to twarda sztuka!?.

Mimo specyfiki dzisiejszego kina nastawionego na sensacje i skandalizowanie, twórcy ?Kopciuszka? zdecydowanie odmówili jakichkolwiek kompromisów i zmian głównej bohaterki.  Reżyser nie odebrał bohaterce jej skromności i dobra, dodał natomiast nieco pewności siebie. ? Kopciuszek ma świadomość swojej dojrzałości. Rozumie, że ludzie bywają okrutni, ale niekoniecznie oznacza to, że są źli. Potrafi nadstawić drugi policzek. Umie też znaleźć dowcip w nieoczywistych sytuacjach ? wymienia Branagh. ? To wszystko przedstawiamy jako wyraz siły, nie słabości. Pokazujemy nawet, jak Kopciuszek przeciwstawia się swojej macosze. Nasza bohaterka nie jest bezradną i użalającą się nad sobą ofiarą, ale wewnętrznie silną młodą kobietą.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=pAHOTlOnPws[/youtube]

25-letnia Lily James, znana z roli w angielskim serialu ?Downtown Abbey?, okazała się idealna do roli Kopciuszka. ? Na pierwszy rzut oka Lily cechuje niemal dziecięca niewinność oraz radość z życia i odkrywania otaczającego świata. Równocześnie jest ona osobą bardzo inteligentną i dojrzałą emocjonalnie. Pozwoliło nam to zbudować wielowymiarową postać Kopciuszka ? zdradza producent David Barron.

Sama aktorka potraktowała możliwość zagrania jednej z ulubionych postaci bajkowych na świecie jako propozycję nie do odrzucenia. ? To opowieść o wyjątkowej dziewczynie, o źródłach jej siły i umiejętności bycia dobrym i szczęśliwym mimo okrutnego losu ? opowiada Lily James. ? Kopciuszek ma w sobie pokłady wewnętrznego piękna. I to na nim, a nie powierzchownej urodzie ani karierze od sprzątaczki do księżniczki, staraliśmy się położyć w filmie główny akcent.

?Kopciuszek? to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara? Kennetha Branagha (?Thor?, ?Hamlet?), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę.

W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem?

?Kopciuszek? w kinach od 13 marca!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz