Lily Collins w trudnej roli ofiary.

Niezwykły scenariusz filmu „Podły, okrutny, zły”, autorstwa Michaela Werwie, opisuje historię Teda Bundy’ego z perspektywy wieloletniej dziewczyny zabójcy, Elizabeth Kloepfer.

Dzięki tak skonstruowanej akcji, widzowie nie podążają ze śledczymi polującymi na Teda, lecz zamiast tego wydarzenia rozwijają się w taki sposób, jak postrzegała je Liz – Ted jest niewinnym człowiekiem zniewolonym przez system.

W ten sposób film nie jest opowieścią o mechanizmach zabijania seryjnego mordercy, ale raczej o tym, jak pada się ofiarą manipulacji.

W rolę Elizabeth Kloepfer wcieliła się Lily Collins. Jak sama mówi: Dla mnie, kiedy czytałam scenariusz, uderzające było to, że ta kobieta nadal żyje. Miałam tę przyjemność razem z Joe Berlingerem (reżyserem), że spotkałam się z bohaterką, którą gram i z jej córką. Kiedy czytałam scenariusz czułam, że pozwalam zabrać głos komuś, kto tak długo milczał. Ona bała się ujawnić tę historię. To zrobiło na mnie silne wrażenie. Szczególnie teraz, kiedy kobiety ujawniają swoje przeżycia. To wydawało mi się bardzo ważne. Mam nadzieję, że widzowie wykażą się empatią względem tej kobiety, ale też względem innych ofiar.

Ponieważ temat jest drażliwy, starałam się odwzorować ją w takim stopniu, w jakim mi na to pozwoliła. Jeśli było coś, czego nie chciała ujawniać, nie pokazywaliśmy tego. Podczas naszego spotkania udostępniła nam swoje prywatne zdjęcia, których nikt nigdy wcześniej nie oglądał. Pokazała mi odręcznie pisane listy miłosne, żebym mogła ich dotknąć i przeczytać. Nikt jej nie widział, ale ja ją widziałam, więc zależało mi, żeby zagrać ją jak najbardziej prawdziwie.

Lily Collins jest aktorką, pisarką, filantropką. Rola religijnej dewotki w „Zasady nie obowiązują” Warrena Beaty’ego przyniosła jej uznanie i nominację do pierwszego Złotego Globu. Wszechstronność i talent sprawiają, że Collins zdobywa rolę w różnorodnych produkcjach – od filmów Netflixa „Okja” czy „Aż do kości” po serial Amazona „The Last Tycoon”. Można ją również oglądać w roli Fantyny w mini serialu BBC „Nędznicy”. Wcześniej zagrała w brytyjskiej komedii romantycznej „Love, Rosie”, adaptacji filmowej bestsellerowej powieści fantasy Cassandry Clare „Dary Anioła: Miasto kości”, „Królewnie Śnieżce” z Julią Roberts, czy też „Porwaniu” z Taylorem Lautnerem. W 2010 roku debiutowała w nominowanym do Oscara „Wielkim Mike’u”.

W 2017 roku Collins wydała doskonale sprzedającą się na świecie książkę „Unfiltred: No Shame, No Regrets, Just Me”. Collins otworzyła się w niej, szczerze dyskutując na temat problemów, z jakimi zmagają się młode kobiety – świadomości własnego ciała, pewności siebie, związków, rodziny, randek. Wcześniej Collins publikowała artykuły w prasie (ELLE Girl, Seventeen Magazine i CosmoGIRL). Lily regularnie trafia na listy najlepiej ubranych aktorek. Jest ikoną stylu i ambasadorką marki kosmetycznej Lancome.

"Podły, okrutny, zły" - w kinach od 10 maja.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz