Lider kultowej grupy powraca do Polski! Będzie walczył, palił i rabował.

Skandynawscy ?metalowcy? podbijają świat? filmu! Po norweskim zespole Wardruna, mającym wkład w powstanie serialu ?Wikingowie?, przyszedł czas na szwedzki Amon Amarth. Johan Hegg, wokalista uwielbianej przez miliony miłośników ciężkiego grania grupy, dołączył do obsady ?Sagi wikingów?. Epicka opowieść o czasach, gdy nieustraszeni wojownicy w drakkarach siali postrach w Europie trafi na ekrany 1 maja.

Dla Hegga ? wokalisty znanego na całym świecie zespołu death metalowego Amon Amarth ? jest to pierwsza filmowa rola, ale nie pierwsze spotkanie z wikingami. Tematyka ta bowiem jest obecna w większości piosenek jego zespołu. Producent Ralph S. Dietrich, który uczestniczył w koncercie Amon Amarth podczas Wacken Open Air Festival tak wspomina to wydarzenia. ?Gdy zobaczyłem rzeszę fanów zespołu ubranych w hełmy z rogami, pomyślałem, że musimy mieć Johana w obsadzie naszego filmu? ? mówi Dietrich.

Jednak reżyser Claudio Fäh był dość sceptyczny dla tej idei: ?Zobaczyłem zdjęcia Johana Hegga i pomyślałem sobie, że ? ?to facet, po którym mogę się spodziewać jedynie tego, że mi przyłoży?? ? wspomina reżyser. ? ?Ale gdy nawiązałem z nim kontakt przez Skype?a i porozmawialiśmy przez chwilę, przekonałem się, że to miły człowiek, całkowite przeciwieństwo własnego, agresywnego wizerunku. Szybko doszliśmy do porozumienia i Johan dołączył do obsady?.

Johann Hegg urodził się w Sztokholmie w 1973 roku, a wokalistą Amon Amarth jest od 1991 roku. Nazwa grupy nawiązuje do twórczości J.R.R. Tolkiena. Tak w wymyślonym przez pisarza języku, nazywała się Góra Przeznaczenia, w której Frodo zniszczył pierścień. Jednak teksty piosenek zespołu są poświęcone głównie wikingom i mitologii skandynawskiej. Wydawcą płyt zespołu jest wytwórnia Blade Records ze Stanów Zjednoczonych. Najnowszy, dziewiąty album, zatytułowany ?Deceiver of the Gods?, ukazał się w 2013 roku. Koncert zespołu wydany w 2006 roku na DVD pod tytułem ?Wrath of the Norsemen? zyskał status złotej płyty w USA i Kanadzie. Grupa ma rzeszę fanów na świecie, liczoną w milionach ?lajków? popularność na Facebooku i wielu oddanych sympatyków w Polsce. Swój ostatni koncert w naszym kraju dała wiosną zeszłego roku.

W ?Sadze Wikingów? wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów ? Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado ? oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża ? zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=oB5iLwVEG3c[/youtube]

SAGA WIKINGÓW w kinach od 1 maja 2015


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz