Liczbowe „Na skraju jutra” – ciekawostki

1 Liczba lat, w których prowadzono prace nad zaprojektowaniem i stworzeniem kombinezonu ExoSuit, wykorzystywanego przez aktorów i kaskaderów w filmie Na skraju jutra.

1 Liczba lądowań helikoptera na Trafalgar Square. Tom Cruise i zespół pilotów RAF byli pierwszymi bohaterami sfilmowanymi w scenie otwierającej obraz Na skraju jutra. Samo lądowanie powtórzono 12 razy.

2+ Liczba godzin, jakie Emily Blunt spędziła, trenując każdego dnia przez trzy miesiące przed rozpoczęciem zdjęć, aby umieć się poruszać i walczyć w ciężkim metalowym kombinezonie.

4 Liczba miesięcy potrzebnych na przekształcenie trawiastych terenów Warner Bros. Studios Leavesden w plażę przypominającą Normandię z czasów II wojny światowej, aby sfilmować epicką inwazję na plaży.

5 Liczba miesięcy, w których powstawały zdjęcia do filmu Na skraju jutra.

6 Liczba tygodni treningu potrzebna członkom obsady do tego, aby byli w stanie poruszać się w kombinezonach ExoSuit.

7 Liczba żołnierzy tworzących ?J Squad? ? grupę odmieńców, z którymi toczy bój Bill Cage (w tej roli Tom Cruise). W jej skład wchodzą: Skinner (Jonas Armstrong), Kimmel (Tony Way), Griff (Kick Gurry), Kuntz (Dragomir Mrsic), Ford (Franz Drameh) oraz Nance (Charlotte Riley), a także ich dowódca, starszy sierżant Farell (Bill Paxton).

9 Liczba planów w Warner Bros. Studios Leavesden wykorzystywanych podczas realizacji filmu. Obejmowały one łącznie ponad 1 000 000 stóp kwadratowych (ok. 93 000 m?) powierzchni studia.

10 Liczba minut, w których każdy aktor zakładał na siebie kombinezon. Pod koniec zdjęć udało się skrócić ten czas do niecałej minuty.

11 Liczba kamer, które umieszczono na ziemi i w powietrzu, aby jednocześnie kręcić lądowanie helikoptera z Tomem Cruise?em jako Billem Cage?em w samym środku londyńskiego Trafalgar Square.

15 Liczba stóp określająca wysokość, z jakiej aktorzy ubrani w kombinezony i zabezpieczeni linami skakali z pokładu transportera na materace (4,5 m).

36 Liczba godzin, w których rozgrywa się cała akcja filmu Na skraju jutra.

47 Liczba planów zdjęciowych zbudowanych lub zaadaptowanych na potrzeby filmu w Warner Bros. Studios Leavesden, obejmujących 27 planów zewnętrznych oraz 20 wnętrz.

50 Całkowita liczba kombinezonów z miękkiego materiału/gumy piankowej wykonanych na potrzeby scen kaskaderskich.

60+ funtów Waga każdego z kombinezonów noszonych przez aktorów (27,2 kg).

70 Całkowita liczba kombinezonów z twardego materiału wykorzystanych podczas realizacji zdjęć.

71 Liczba policjantów potrzebnych do zamknięcia Trafalgar Square, aby umożliwić sfilmowanie lądowania helikoptera.

75 Liczba lat istnienia obiektów Warner Bros. Leavesden Studios, które wybudowano w 1939 r. dla Ministerstwa Obrony.

100 Liczba akrów na tyłach Warner Bros. Studios Leavesden zajętych przez produkcję do budowy planów zdjęciowych i innych celów.

113 Całkowita długość filmu w minutach.

220 Liczba stron oryginalnej powieści autorstwa Hiroshiego Sakurazakiego ?All You Need is Kill?.

250 Liczba osób tworzących rozbudowany dział artystyczny, które pracowały przy produkcji filmu Na skraju jutra.

400 Całkowita liczba członków ekipy filmowej biorących udział w kręceniu spektakularnej sceny na Trafalgar Square.

650 Liczba elementów wykonywanych każdego dnia przez dział artystyczny w celu stworzenia odpowiedniej liczby kombinezonów.

1300 Liczba ton piasku przywiezionego, aby stworzyć plażę na potrzeby filmu.

1800 Liczba stóp określająca długość zielonego ekranu rozciągniętego wokół plaży w charakterze tła dla rozległej linii brzegowej oraz gwałtownych bitew toczonych pomiędzy żołnierzami i Mimikami (548,6 m).

2004 Rok, w którym wydawnictwo Shueisha opublikowało w Japonii powieść autorstwa Hiroshiego Sakurazakiego ?All You Need is Kill?, która stała się podstawą do nakręcenia filmu.

4700 Całkowita liczba ilustracji koncepcyjnych stworzonych przez artystów, aby umożliwić wizualizację świata przedstawionego w filmie Na skraju jutra.

8000 Liczba listów dostarczonych do domów i firm zlokalizowanych wokół Trafalgar Square, informujących o realizacji zdjęć filmowych w tej zatłoczonej części Londynu.

23 000 Liczba galonów wody wypełniających nowy zbiornik w Leavesden o wymiarach 250 × 250 potrzebny do sfilmowania scen z zatopionym Place de la Concorde wraz z pomnikami, żelaznymi bramami oraz fragmentami Igły Kleopatry (87 000 l).

1 000 000+ Liczba żołnierzy, którzy wylądowali na plaży we Francji razem z podpułkownikiem Billem Cage?em.

1 000 000+ Liczba stóp taśmy filmowej zużytej do nakręcenia zdjęć do filmu Na skraju jutra (304,8 km).

Źródło: informacje prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz