Liam Neeson w rozgrzewającej serce komedii „Włoskie wakacje”

Nawet najwięksi filmowi twardziele wiedzą, że zaczynać wszystko od nowa… można tylko w słonecznej Toskanii! Liam Neeson tym razem w czarującej, komediowej odsłonie rzuca wszystko, by poza włoskim słońcem, najlepszym risotto i lokalnym winem, znaleźć również szczęście. „Włoskie wakacje” już 7 sierpnia w kinach! 

WW5_Easy-Resize.com (2).jpg

W pogoni za włoskim la dolce vita

Wystąpił w ponad siedemdziesięciu filmach, zdobywając popularność przede wszystkim jako król kina akcji. Lubi jednak zaskakiwać takimi rolami jak niesforny malarz Robert w ciepłej komedii „Włoskie wakacje”, która już 7 sierpnia trafi do kin. Podobnie jak w kasowym hicie „To właśnie miłość” aktor pokaże swoje komediowe oblicze, które także tym razem w pełnej humoru i wzruszeń historii skruszy serca największych twardzieli. Z tą różnicą, że w filmową podróż udamy się do malowniczej wioski w Toskanii, gdzie w blasku włoskiego słońca, można wszystko zacząć od nowa. U boku aktora zobaczymy jednego z jego dwóch synów – Michaela Richardsona, który poszedł w ślady zarówno swoich rodziców – Liama Neesona i Natashy Richardson, jak również babci – Vanessy Redgrave, znanej m.in. z kultowego „Powiększenia” Antonioniego oraz nagrodzonej Oscarem za rolę w filmie „Julia”. Neeson zastrzega jednak, że nie udziela synowi aktorskich korepetycji, zamiast tego obserwując nabierającą tempa karierę aktorską syna. 

zwiastun PL

Droga do Hollywood

Liam Neeson urodzony w Irlandii Północnej, zebrał garść życiowych doświadczeń nim stanął przed kamerą filmową. Jako nastolatek uprawiał amatorsko boks i podczas jednej z walk złamał nos, co później na dobre stało się na ekranie jego znakiem szczególnym. Przez pewien czas był także operatorem wózka widłowego, jednak w końcu w 1976 roku zadebiutował na deskach teatru, otrzymując swoją pierwszą rolę z uwagi na… wysoki wzrost. Szybko jednak udowodnił, że posiada także inne atrybuty i umiejętności, w tym szczególny talent aktorski. Dostrzegł go reżyser John Boorman, który zaproponował mu rolę w swoim filmie „Excalibur”, gdzie Neeson poznał brytyjską gwiazdę Helen Mirren, z którą później związany był przez kolejnych kilka lat. Po tym fabularnym debiucie zaczęły spływać kolejne atrakcyjne propozycje filmowe – w 1984 roku aktor wystąpił u boku Mela Gibsona, Anthony’ego Hopkinsa i Daniela Day-Lewisa w znanym filmie przygodowym „Bunt na Bounty”, w 1986 – w głośnej „Misji” z Robertem De Niro oraz  Jeremym Ironsem i wreszcie w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga w 1993 roku, która przyniosła mu nominację do Oscara. Później przyszły takie superprodukcje jak „Gangi Nowego Jorku” Martina Scorsese, „Batman – Początek” w reżyserii Christophera Nolana, czy „Królestwo niebieskie” Ridleya Scotta. Liam Neeson otrzymał też Order Imperium Brytyjskiego nadany przez królową Elżbietę II, a także pełni funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF. 

WW3_Easy-Resize.com (2).jpg

„Włoskie wakacje” to pełnometrażowy debiut reżyserski Jamesa D’Arcy’ego, w którym udało mu się skompletować wymarzoną obsadę – niesforny duet ojca i syna, w których role wcielili się Liam Neeson i jego syn Michael Richardson. U ich boku zobaczymy także włoską aktorkę i modelkę Valerię Billelo oraz Lindsay Duncam znaną między innymi z „Czasu na miłość” i „Pod słońcem Toskanii”.  

WW1_Easy-Resize.com (2).jpg

Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa.

„Włoskie wakacje” już 7 sierpnia w kinach!  Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz