Leniwiec z „Epoki lodowcowej” ofiarą furii Stevena Seagala! Kogo zagotował John Leguizamo, gwiazda komedii „Szef”?

Podczas gdy w krajowym dubbingu ?Epoki lodowcowej? w roli sepleniącego leniwca bryluje Cezary Pazura, Amerykanie nie wyobrażają sobie Sida bez głosu Johna Leguizamo. Ten najzabawniejszy z latynoskich aktorów Hollywood nie raz udowadniał, że nie straszna mu żadna filmowa kreacja. W kolejnych produkcjach bywał już klaunem, bandziorem, żywym trupem i drag queen. Teraz powraca w najbardziej apetycznej roli w karierze. W komedii ?Szef?, gdzie wystąpił u boku takich sław jak Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sofía Vergara i Dustin Hoffman, zagrał kucharza o duszy artysty. Jak wypadł w tak wysmakowanej roli przekonamy się 25 lipca, gdy nowe dzieło twórca ?Iron Man? trafi na polskie ekrany.

W Hollywood Leguizamo słynie z dwóch rzecz ? bezkompromisowego poczucia humoru i niewyparzonego języka. Wypadkowa powyższych nie raz wpędzała go w poważne kłopoty. Wystarczy wspomnieć kłótnię z twórcami ?Spawna? ? filmu o zamaskowanym superbohaterze z 1997 roku ? którym aktor zarzucił, że strój, w jakim miał grać złego Violatora, przypomina mu zużytego kondoma. Albo jego bójkę z Stevenem Seagalem, który nie wytrzymał ciągłego przedrzeźniania na planie ?Krytycznej decyzji?. Pomimo bolesnego nokautu Leguizamo nie miał skrupułów, by później w talk-showach opowiadać, że Steven może i zna aikido, ale mówi i porusza się jak dziewczynka z przedszkola. Na dodatek bardzo otyła...

Producenci ?Szefa? z aktorem nie powinni mieć jednak podobnych problemów. Jako wielki fan food trucków Leguizamo świetnie wpasował się do roli kucharza-artysty. ?Jon (Favreau ? reżyser i odtwórca głównej roli) i ja rozmawialiśmy o tym, że potrawy przypominają nam dzieła sztuki, i że sztuka kulinarna ma w sobie coś z aktorstwa? ? wspomina John. ? ?Niektórzy aktorzy są zorientowani wyłącznie na sukces i sławę. Są też tacy, dla których liczy się tylko sztuka ? i to oni są prawdziwymi artystami. Starają się poprzez swój talent coś wyrazić, zmienić świat. Dla mnie to piękna opowieść.?

Przygotowując się do roli w ?Szefie?, Leguizamo zaczął praktyki w restauracjach A-Frame i Sunny Spot w Los Angeles. Próbował także pomagać w kuchni znanej restauracji The Lion w Nowym Jorku. W tym przypadku bez większego powodzenia. ?Próbowałem pracować w nowojorskiej restauracji, ale to była porażka? ? wspomina aktor. ? ?To było szalone i niebezpieczne miejsce. Ciasnota, wszystko wokół gorące, albo ostre, a ludzie naładowani na maksa adrenaliną. To nie miejsce dla amatorów, mogłem co najwyżej zranić siebie, albo kogoś innego? ? śmieje się Leguizamo.

SZEF w kinach od 25 lipca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz