Legendarny bard muzyki folkowej. Bob Dylan na ekranach Multikina!

Zobacz początki młodego, charyzmatycznego i gniewnego muzyka! Kultowy dokument ?Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie? z wyśmienitą ścieżką dźwiękową tylko 27 maja w Multikinie!

Już 27 maja ?Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie? w Multikinie. Dokument, który został zrealizowany w czasie trasy koncertowej Boba Dylana w 1965 roku. Koncertował wówczas z innymi gwiazdami muzyki folk jak Joan Baez i Donovanem. Ten okres okazał się punktem zwrotnym w karierze muzyka. Postanowił on bowiem wtedy zelektryfikować swój zespół, przez co wielu fanów odwróciło się od niego. W efekcie publiczność na festiwalu folkowym w Newport wygwizdała jego występ. Wydarzenia te zaowocowały jednak płytami "Subterranean Homesick Blues", "Highway 61 Revisited" oraz jego największym arcydziełem, "Blonde on Blonde". Jest to jeden z najważniejszych dokumentów ery rocka, wymieniany obok ?A Hard Day?s Night?. Ostatnia akustyczna trasa młodego Boba Dylana w Wielkiej Brytanii, kiedy radio promuje już ?elektryczne? utwory z albumu ?Bringing It All Back Home?, płyty na której narodził się folk-rock.

Liczne fragmenty koncertowe są znakomite, jednak o wartości filmu przesądziły sekwencje pozamuzyczne. Kamery towarzyszą artyście od lotniska, przez pokoje hotelowe, garderoby, konferencje prasowe i limuzyny. W dokumencie będzie można zobaczyć również jak kwitnie romans młodego artysty Dylana - poety z ?Królową Muzyki Folk?, znaną już wtedy i uznaną Joan Baez. Film portretuje prawdziwego Dylana tamtego okresu - pewnego siebie, ale nie zarozumiałego, charyzmatycznego i czarującego. W filmie wypowiadają się przyjaciele muzyka - Joan Baez (z którą łączył go romans w trakcie trasy), Donovan i Alan Price (członek The Animals).

Bob Dylan urodził się jako Robert Allen Zimmerman w 1941 roku. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci współczesnej sceny muzycznej. Ciężko zaklasyfikować go jako artystę jednego stylu, ponieważ w swojej twórczości czerpał z jazzu, folku, country, rock and rolla czy muzyki gospel. Jest zdobywcą licznych nagród, w tym OSCARA? i Złotego Globu za utwór "Things Have Changed" do filmu "Cudowni chłopcy" i 10 statuetek Grammy. Od 1996 roku jest wymieniany wśród kandydatów do nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Zobacz więcej

?Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie? będzie można zobaczyć 27 maja o godz. 20:00 w kinach sieci Multikino: Gdańsk, Szczecin, Poznań ? 51, Silver Screen Łódź, Warszawa ? Złote Tarasy, Wrocław ? Pasaż, Kraków, Lublin, Katowice, Rzeszów Ceny biletów: ? Normalna: 15 zł ? Facebook: Cena specjalna ? 12 zł ? oferta ograniczona ilościowo Bilety w sprzedaży od 16 maja! Źródło: Informacja nadesłana
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz