„Legenda Kaspara Hausera” Już w najbliższy piątek na ekranach naszych kin.

W najbliższy piątek, 4 października, na ekranach naszych kin zagości film ?Legenda Kaspara Hausera? w reż. Davide Manuli. W podwójnej roli zobaczymy artystę ? prowokatora Vincenta Gallo. W obsadzie również czołówka włoskich aktorów: gwiazda Claudia Gerini oraz performerka Silvia Calderoni. Muzykę napisał francuski producent i multiinstrumentalista dj Vitalic. Film pokazywany był na ponad 40 festiwalach filmowych na świecie. Inspiracją dla reżysera były filmy klasyczne, takie jak: Kret Alejandra Jodorowskiego, Stalker Andrieja Tarkowskiego, Alphaville Jeana-Luca Godarda i Truposz Jima Jarmuscha.

Zwiastun filmu:

Znajdujemy się na bezludnej wyspie, czas i miejsce są nieokreślone. W morzu unosi się ciało, które w końcu przybija do brzegu. To Kaspar Hauser, następca tronu, który zniknął w tajemniczych okolicznościach, gdy był dzieckiem.

Jego przeznaczeniem było to, że powrócił tu żywy, ale nie potrafi się odnaleźć w rzeczywistości, jego myśli są poplątane, rozumowanie zaburzone. Opiekuje się nim Szeryf, który pozwala mu zamieszkać w starym więzieniu.

Jego pojawienie się wprowadza niepokój w jednostajność życia na wyspie. Kaspar będzie musiał dowiedzieć się, kto jest jego przyjacielem (Szeryf, Dziwka), a kto wrogiem (Pusher, Księżna). Jego pobyt na wyspie będzie, niestety, trwał krótko. Wkrótce chłopiec umrze i wróci tam, skąd przybył: do morza.

Legenda Kaspara Hausera jest drugim filmem napisanym i wyreżyserowanym przez Davide Manulego. Jest to czarno-biały obraz nakręcony na taśmie 35 mm w konwencji surrealistycznego, postmodernistycznego westernu z udziałem niewielkiej liczby aktorów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz