Legenda Hip-hopu w bardzo odważnym teledysku do polskiego filmu.

Polski film ?Baby Bump?, który podbija światowe festiwale, najmocniejszy polski debiut ostatnich lat, doczekał się równie mocnego i odważnego teledysku. Za muzyczną oprawą utworu ?Shake it like a pro? stoi grupa Salvation Plaza, powstała z inicjatywy legendy polskiego hip-hopu - Vienia. Jest to pierwszy singel promujący soundtrack, który ukaże się w sklepach w dniu kinowej premiery filmu - 3 czerwca.

?Baby Bump? to zdaniem amerykańskiej krytyki ?niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya?. Jest ?dziki, punkowy i niepoprawny? . ?Ten film to objawienie reżyserskiej indywidualności, najbardziej wyrazistej od lat? ? zachwyca się talentem reżyserskim Kuby Czekaja, krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski. A Bartosz Żurawiecki przyznaje, że w polskim kinie wreszcie ?zjawił się niegrzeczny chłopiec i narobił trochę burdelu?. ?Baby Bump? zachwyca zarówno w Polsce ? reżyserowi przyniósł nominacje do paszportów Polityki, zdobył Wyróżnienie Specjalne na festiwalu filmowym w Gdyni (sekcja Inne Spojrzenie), ale również za granicą. ?Baby Bump? zostało świetnie przyjęte na 72. Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymało Queer Golden Lion Award Wyróżnienie Specjalne. Film pokazywany był również na prestiżowym amerykańskim festiwalu South by Southwest (SXSW) w Teksasie.

Salvation Plaza -  to kolektyw, który tworzą trzy osoby: Simba, Stefski i Vienio. Projekt powstał przy okazji nagrania utworu ?Shake it like a pro?. Grupa powstała z inicjatywy Vienia - legendy polskiej sceny hip-hopowej. Równie dobrze jak z rapem radzi sobie z pisaniem tekstów dla innych wokalistów, a jego ucho i doświadczenie muzyczne mają znaczący wpływ na kompozycje oraz brzmienie grupy. Simba to uznany producent i dj drum'n'bassowy, oraz autor audycji radiowych. Brzmienie zespołu opiera się na jego rozpoznawalnym stylu, jednak utwory Salvation Plaza różnią się od jego własnych produkcji. Stefski to wokalista, gitarzysta i autor-kompozytor piosenek. Wychował się we Francji. W Polsce dał się poznać jako promotor koncertów frankofońskich artystów i autor audycji radiowych. Występuje również na żywo w duecie Stefski & Hutch (Indie-rock). Dwie pierwsze wokalistki związane z kolektywem to Julia Pietrucha oraz Agata Malcherek. Koncept zespołu jest prosty:  jesteśmy kolektywem, a nasza muzyka to wypadkowa naszych pasji, doświadczeń, umiejętności i tego co wydaje nam się ciekawe we współczesnej muzyce popularnej.

Wydawcą płyty będzie wytwórnia Requiem Records.

Baby Bump

Wszyscy czegoś od ciebie chcą, a ty najchętniej stałbyś się niewidzialny. Jesteś na wojnie w domu i w szkole. Regularnie przegrywasz. To co widzisz w lustrze zaczyna cię przerażać. Twój wewnętrzny głos powtarza ci, że jesteś nikim. A poza tym, o co chodzi z tymi dziewczynami? Dlaczego ludzie w ogóle chcą się całować? I jeszcze ta jedna, która czegoś od ciebie chce. Witaj w świecie Mickiego Housa. Jego historia skutecznie przypomni ci, że dorastanie nie jest dla dzieci. W filmie zobaczymy m.in. Agnieszkę Podsiadlik (nominowaną do nagrody Zbyszka Cybulskiego za film ?Baby Bump?), Kacpra Olszewskiego, Sebastiana Łacha (?Pakt?) oraz Rafała Maćkowiaka (?Disco Polo?).

Premiera 4 czerwca 2016

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz