„Legend”, „Łowca czarownic” oraz „Sinister 2” – hitowe premiery na Cineman VOD

"Legend", "Łowca czarownic" oraz "Sinister 2"- premierowo w lutym na Cineman VOD.

Już 5 lutego na Cineman VOD pojawi się głośny kryminał "Legend", jeden z najlepszych brytyjskich filmów 2015 roku. Tydzień później, 12 lutego, Cineman udostępni "Łowcę czarownic" z Vinem Diselem w roli głównej, a w ostatnim tygodniu lutego horror "Sinister 2".

"Legend" to oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggiego Krayów, którzy w latach 60-tych terroryzowali Londyn. Bezlitośni i nierozłączni szybko wywalczyli sobie miejsce na szczytach przestępczej hierarchii, a ich brutalność przeszła do legendy.

"Legend" to kolejny film wyreżyserowany przez cenionego w Hollywood i nagrodzonego Oscarem scenarzysty Briana Helgelanda ("Rzeka tajemnic", "Człowiek w ogniu" i "Tajemnice Los Angeles"). W postacie obu braci Kray wcielił się Tom Hardy, i zrobił to tak znakomicie, że prawie jednogłośnie przyznano mu British Independent Film Award w kategorii najlepszy aktor. Warto dodać, że w tym roku Hardy został nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w "Zjawie". W filmie obok Toma Hardego zagrali znakomici brytyjscy aktorzy: dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA Christopher Eccleston ("Thor: Mroczny świat", "Elizabeth"), Colin Morgan znany z wielokrotnie nagradzanego serialu "Przygody Merlina", oraz Emily Browning ("Pompeje"). Autorem muzyki do filmu jest nominowany w tym roku do Oscara za "Carol" Carter Burwell, zaś autorem zdjęć - dwukrotnie nominowany do Oscara Dick Pope ("Iluzjonista").

12 lutego Cineman VOD udostępni opowieść fantasy "Łowca czarownic". Główny bohater to Kaulder, samotny łowca czarownic, pięćset lat wcześniej obłożony klątwą nieśmiertelności, który błąka się po współczesnym świecie poszukując renegatów przenikających do świata ludzi.

Odtwórca głównej roli - Vin Disel swoją ogromną popularność zdobył występując "Szybkich i wściekłych", a także w kolejnych filmach opowiadających przygody Riddicka. Mało kto pamięta, że jedną z pierwszych filmowych ról Disela była rola szeregowca Caparzo w kultowym dziś "Szeregowcu Ryanie". W "Łowcy czarownic" obok Vina Disela pojawia się również dwukrotny zdobywca Oscara Michael Caine ("Wbrew regułom", "Mroczny rycerz", "Incepcja") a także znany z serii "Władca Pierścieni" Elijah Wood. Autorem zdjęć jest Dean Semler, laureat Oscara za zdjęcia do "Tańczącego z wilkami".

Pod koniec lutego Cineman VOD pokaże "Sinister 2", kontynuację jednego z najciekawszych horrorów ostatnich lat. W "Sinister 2" szeryf So&So (James Ransone) kontynuuje śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw, które doprowadziły do śmierci jego przyjaciela. Dochodzenie prowadzi go do położonego na odludziu domku zamieszkałego przez Courtney Collins i jej synów, nieświadomych mrocznej tajemnicy, którą skrywa ich nowy dom.

Film wyreżyserował Ciarán Foy, dla którego jest to druga pełnometrażowa produkcja po gorąco przyjętym przez krytykę i wielokrotnie nagradzanym horrorze "Citadel", a w rolach głównych wystąpili James Ransome ("Plan doskonały", "Sinister") oraz Shannyn Sossmon.

Także w lutym swoją premierę na Cineman VOD będzie miał "Intruz" Magnusa Von Horna, zdobywca 3 Złotych Lwów na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni. Serwis Cineman VOD zaoferuje również biografię Lance'a Armstronga "Strategia mistrza", odsłaniającą kulisy największego sportowego skandalu ostatnich lat. Użytkownicy będą mogli również obejrzeć dramat bokserski "Do utraty sił" z Jake'm Gyllenhaalem, Forestem Whitakerem oraz Rachel McAdams, a także chińską komedię romantyczną "Sposób na mężczyznę".

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz