Laureat Oscara, aktor ?Bękartów wojny?, polskie gwiazdy i pierwowzór bohatera na światowej premierze filmu w Warszawie – ?Biegnij, chłopcze, biegnij?

8 stycznia 2014 roku w Warszawie odbędzie się światowa premiera filmu ?Biegnij, chłopcze, biegnij?. Swoją obecność potwierdziło wielu zagranicznych gości.

 8 stycznia w Muzeum Historii Żydów Polskich odbędzie się światowa premiera filmu ?Biegnij, chłopcze, biegnij?. Swoją obecność potwierdziło już wielu znakomitych gości. Wydarzenie to z pewnością nie mogłoby się odbyć bez obecności Yorama Friedmana - pierwowzoru głównego bohatera ?Biegnij, chłopcze, biegnij?. Jako ośmioletni chłopiec dokonał brawurowej ucieczki z warszawskiego getta. Na premierze obecny będzie również Uri Orlev, który opisał tę niesamowitą historię w swojej książce. Pozycja ta szybko stała się międzynarodowym bestsellerem i została przetłumaczona na 15 języków. 8 stycznia w Warszawie nie zabraknie również nagrodzonego Oscarem reżysera ?Biegnij, chłopcze, biegnij? - Pepe Danquarta. Swoją obecność potwierdziła również znana z popularnego programu TV ?Europa da się lubić? Elizabeth Duda. Do Polski przyjedzie także Rainer Bock, który na swoim koncie ma m.in. rolę w ?Bękartach wojny? Quentina Tarantino, czy Jeanette Hain, która grała u boku Kate Winslet w filmie ?Lektor?. Na uroczystej premierze nie mogłoby zabraknąć również polskiej obsady. Pośród gości pojawią się: Andrzej i Kamil Tkaczowie, Grażyna Szapołowska, Mirosław Baka, Izabela Kuna, Przemysław Sadowski oraz Olgierd Łukaszewicz.

 Honorowy patronat nad światową premierą ?Biegnij, chłopcze, biegnij? w Warszawie objęła dr Charlotte Knobloch, przewodnicząca Centralnej Rady Żydów w Niemczech w latach 2006-2010 oraz Przewodnicząca Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Monachium i Górnej Bawarii. Partnerami wydarzenia są German Films oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

 ?Biegnij, chłopcze, biegnij? w kinach od 10 stycznia 2014 roku

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz