Lana Del Rey w pierwszym zwiastunie ?Miasta 44? Jana Komasy

W sieci można obejrzeć pierwszy oficjalny trailer ?Miasta 44? ? wysokobudżetowego filmu Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju ?Sala samobójców?. Zrealizowana z wielkim rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego trafi na ekrany 19 września. Ozdobą filmu będą niespotykane w polskim kinie spektakularne efekty specjalne autorstwa Richarda Baina, współpracownika Petera Jacksona, Christophera Nolana i Terry?ego Gilliama. W zwiastunie wykorzystano piosenkę ?Young and Beautiful?, w wykonaniu jednej z najpopularniejszych artystek świata ? Lany Del Rey.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://www.youtube.com/watch?v=tbBfsUX9O9g[/youtube]

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia oficjalnego profilu filmu ?Miasto 44? na Facebooku.

https://www.facebook.com/Miasto44

?Miasto 44? to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Za efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: ?Casino Royale?, ?Incepcji?, ?King Konga? i ?Nędzników?. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni - tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

 

Uroczysta premiera ?Miasta 44? odbędzie się 1 sierpnia 2014 roku - w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie film obejrzy 15 000 widzów. Będzie to największa premiera w Europie i pierwsze tej skali wydarzenie w historii polskiej kinematografii.  ?Miasto 44? trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

 

?Miasto 44? nie będzie filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Mimo że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. ?Miasto 44? nie będzie argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje, czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. ?Miasto 44? nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. ?Miasto 44? nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz