DRUGA STRONA MURU (Lagerfeuer)

Produkcja: Niemcy (2013)
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska), 25 sierpnia 2013(Świat)
Dystrybutor: Vivarto
Reżyseria: Christian Schwochow
Scenariusz: Heide Schwochow
Obsada: Jordis Triebel, Tristan Göbel, Alexander Scheer
Gatunek: dramat
Czas trwania: 102 min
Opis filmu/opis dystrybutora:
W swoim nagrodzonym niemieckim Oscarem dla najlepszej aktorki filmie reżyser Christian Schwochow zabiera nas do Niemieckiej Republiki Demokratycznej lat 70. XX wieku. Właśnie mija trzecia rocznica śmierci Wassilija, partnera Nelly Senff, głównej bohaterki. Kobieta wciąż nie może uporać się z bolesną stratą. Dzieli życie między rozpamiętywaniem traumatycznej przeszłości a marzeniami o lepszej przyszłości, jeśli nie dla niej, to przynajmniej dla jej syna Alexeja. To właśnie ze względu na niego decyduje się opuścić ojczystą NRD i udać się na Zachód.

Aranżując małżeństwo z obywatelem Republiki Federalnej Niemiec, kobieta przedostaje się za berliński mur. Kiedy wydaje jej się, że jej życie wreszcie się ułoży, niespodziewanie zaczynają się interesować nią agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija, podważając przekonanie kobiety o jego śmierci. Czyżby jej były partner nie był tym, za kogo się podawał? Podejrzewając, że Wassilij pracował jako agent Stasi, Nelly popada w coraz większą paranoję, nie mogąc uwolnić się od przeszłości, od której tak bardzo pragnęła uciec.

Wyczekiwany film Christiana Schwochowa, ekranizacja niemieckiego bestsellera Julii Franck, to pełen emocji dramat, który pokazuje, w jaki sposób indywidualne koleje losu przecinają się z historyczną zawieruchą. Reżyser bezwzględnie odsłania tu mechanizmy polityczne, które niszczą życie niewinnej kobiety, kapitalnie zagranej przez Jördis Triebel, nagrodzonej za tę rolę na festiwalach w Seattle i w Montrealu.

Galeria zdjęć
Zwiastuny

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=hArjWInMwEM[/youtube]

[/column]

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=23AeT2rfZn0[/youtube]

[/column]

Spoty
Recenzja kinowa filmu:
Wiadomości:
Twórcy filmu:
Video wywiady:
Ciekawostki:
Nagrody:
Głosy prasy:
Wydanie DVD I Blu-Ray:

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz