„Lada dzień” – recenzja filmu

Any Day Now to mocne, ale i wzruszające kino - poruszające temat będący solą w oku niejednego polityka w Europie. Czy pary homoseksualne powinny mieć możliwość adoptowania dzieci, jeśli tak to na jakich warunkach? Czy są granice pomiędzy akceptacją, a tolerancją i przede wszystkim, dla kogo jakość miłości ma znaczenie? Większość z tych odpowiedzi w brutalny sposób zderzy się z rzeczywistością w produkcji Travisa Fine'a.

materiał promocyjny

Film jest oparty na prawdziwej historii, która miała miejsce w latach 70tych. Wysoko postawiony adwokat poznaje w barze Draq Queen - Rody w wyniku kilku przypadkowych zdarzeń zaczyna zaprzyjaźniać się z urzędnikiem, i wkrótce zostają parą. W tym czasie w USA homoseksualizm nie był tak postrzegany jak dzisiaj i w przypadku niektórych zawodów był nawet mocno negowany. Los bohaterów został skomplikowany jeszcze bardziej w momencie spotkania chłopca z zespołem Downa, który niestety (lub może stety) musiał być przez nich adoptowany. Środowisko obu mężczyzn różnie zareagowało na ich chęć stworzenia rodziny, a system nie chciał bez walki oddać  chłopca bohaterom. [SPOILER] Jeżeli sprawdziliście już na wikipedii, walka przyszłych rodziców o chorego Marco będzie miała bolesny i niezwykle tragiczny przebieg.

materiał promocyjny

Lada dzień to elektryzująca i wciągająca historia mogąca być obrazem dla ludzi o każdym stopniu tolerancji. Bez względu na to, czy popieramy związki homoseksualne, czy jesteśmy homofobami - należy obejrzeć ten obraz. Reżyser fantastycznie pokazuje jak często niezrozumienie sytuacji może doprowadzić do smutnych konsekwencji, bo po drodze zapomina się nie tylko o uczuciach, ale o akceptacji i prawie do normalnego życia. Kreacje Cumminga i Dillahunta wzmacniają tę produkcję tak bardzo, że uczucia i emocje są prawie namacalne w czasie seansu. Kapitalnie zrealizowany i bardzo dobrze zagrany film z przesłaniem, dla wszystkich! Szkoda tylko, że nie jest historią fikcyjną, ale to może autentyczność przekona niektórych do zmiany postrzegania pewnych zachowań.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz