Kuna i Sadowski uratowali małego chłopca w filmie ?Biegnij, chłopcze, biegnij?

Izabela Kuna i Przemysław Sadowski wystąpili razem jako małżeństwo, które w czasie II wojny światowej ratuje osierocone dziecko. ?Biegnij, chłopcze, biegnij? w kinach od 10 stycznia.

Wśród plejady polskich gwiazd, które wystąpiły w filmie ?Biegnij, chłopcze, biegnij? znaleźli się również Izabela Kuna oraz Przemysław Sadowski. Oboje grają małżeństwo, które narażając własne życie udziela schronienia 8-letniemu uciekinierowi z warszawskiego getta. Dzięki takim postaciom jak te grane przez Kunę i Sadowskiego dzisiaj możemy usłyszeć tę niesamowitą i prawdziwą historię chłopca, który przeżył koszmar wojny, prosto z ust żyjącego do dzisiaj Yorama Friedmana.

?Absolutnie takie filmy powinny powstawać, tym bardziej, że coraz więcej czasu mija od II wojny światowej, coraz więcej świadków po prostu umiera i to jest bardzo ważne, żebyśmy nie zapominali o tym, bo tylko na naszej historii możemy się uczyć jak nie popełniać tych błędów w przyszłości? ? mówi Przemysław Sadowski, po czym dodaje - ?Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. Nie wiem czy byłbym w stanie zaryzykować życie własnego dziecka. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. I po to zrobiliśmy ten film?.

Rozmowa z Izabelą Kuną i Przemysławem Sadowskim na Youtube:

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz