Kumpel księcia, ?cudowny chłopiec z Danii” na tropie zbrodni!

Prywatnie ? syn lubianego komika, mąż cenionej stylistki i kumpel? księcia Danii. Zawodowo ? jeden z najsłynniejszych (obok Madsa Mikkelsena i gwiazdy ?Gry o tron? ? Nicolaja Coster-Waldau) duńskich aktorów robiących karierę za granicą. Nikolaj Lie Kaas, przystojniak znany z ?Jabłek Adama?, ?Braci? i hollywoodzkiego megahitu ?Anioły i demony? powraca na ekrany w ?Zabójcach bażantów?. Ekranizacja bestsellerowego thrillera autorstwa mistrza skandynawskiego kryminału Jussiego Adler-Olsena trafi do kin 24 kwietnia. Daty tej nie powinien przegapić żaden szanujący się miłośnik seriali ?Detektyw? i ?Dochodzenie? (?The Killing).

W ?Zabójcach bażantów? detektywi z Departamentu Q ? zajmującego się nierozwiązanymi i przeterminowanymi sprawami ? próbują rozwikłać makabryczną zbrodnię sprzed lat.  Choć rzekomy zabójca odbył karę więzienia, na policję zgłasza się świadek, który rzuca nowe światło na dawno zamkniętą sprawę. Podejrzani ? byli uczniowie prestiżowej szkoły z internatem ? aktualnie należą do elity duńskiego społeczeństwa. Detektyw Carl M?rck (Nikolaj Lie Kaas) i jego asystent Assad muszą rozwikłać zagadkę i znaleźć sposób na pociągnięcie do odpowiedzialności prawdziwych morderców. Czy pomoże im w tym bezdomna Kimmie, niegdyś uczennica tej samej ekskluzywnej szkoły, która była zamieszana w tajemnicze wydarzenia sprzed lat?

?M?rck przypomina mi postać graną przez Matthew McConaugheya w serialu ?Detektyw?. Ma tę samą obsesję na punkcie pracy, którą wykonuje dla własnej satysfakcji, a nie dla sławy i gratyfikacji. Praca to jego tożsamość i religia, nawet jeśli dotyka najstraszniejszych rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Dla niej poświęca wszystko ? czas, miłość, życie. To smutne i fascynujące zarazem" ? mówi Nikolaj Lie Kaas.

?Widzowie uwielbiają takie postacie. Twarde, bezkompromisowe, mające wszystko gdzieś i z niczym się niepatyczkujące. Chociaż to bohaterowie zgorzkniali i wyrzuceni poza obręb społeczeństwa, to zawsze mogą liczyć na sympatię widowni. Łatwo się z nimi identyfikować? ? dodaje.

Nazywany ?cudownym chłopcem? z Danii ? Nikolaj Lie Kaas ? jest jednym z najbardziej popularnych i cenionych aktorów w swoim kraju. Po raz pierwszy zagrał w filmie w wieku osiemnastu lat ? był to dramat ?Chłopcy Świętego Piotra? z 1991 roku. Za rolę w tym filmie otrzymał Roberta ? nagrodę Duńskiej Akademii Filmowej oraz nagrodę Bodil od Duńskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych. W 1998 roku Kaas ukończył Danish National School of Performing Arts i zagrał w filmie Larsa von Triera ?Idioci?, który przyniósł mu kolejną nagrodę Duńskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych. W 2003 roku otrzymał tytuł Shooting Star na festiwalu Berlinale, a rok później wystąpił w dramacie Susanne Bier ?Bracia?. W 2008 roku wcielił się w postać ambitnego prawnika w thrillerze ?Kandydat", w 2009 ? zagrał zabójcę w światowym przeboju ?Anioły i demony? (reż. Ron Howard), a rok później wystąpił u boku Rachel Weisz w dramacie sensacyjnym ?Niewygodna prawda?.

Najnowszy obraz z jego udziałem, thriller ?Zabójcy bażantów?, stał się najbardziej kasowych duńskim filmem wszech czasów, detronizując na lokalnym rynku największe hity Hollywood! Zło i zgnilizna świata, jakie wyłaniają się z tego filmu, z każdą sekundą napełniają coraz większym gniewem. ?Czułem uderzenia ciepła, a krew dosłownie gotowała mi się w żyłach?. Tak o ?Zabójcach? pisał w emocjonalnej recenzji redaktor Twitch Film. Ekranizacja bestsellerowego thrillera trafi do polskich kin 24 kwietnia i jak rekomenduje Trueview ?musicie ją zobaczyć?!

?Zabójcy bażantów?. w kinach od 24 kwietnia 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz