Kultura Dostępna – nowy cykl w kinach Helios!

Ogólnopolska sieć kin Helios rusza z nowym projektem! Od teraz w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety na wybrane polskie filmy będą kosztowały tylko 10 złotych. Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową.

30 kwietnia cykl projekcji otworzy nagrodzona Oscarem ?Ida? w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, a do końca roku odbędzie się łącznie ponad 30 seansów. W maju widzowie będą mogli zobaczyć uznane filmy polskiej produkcji, takie jak: ?Jack Strong?, ?Obietnica?, ?Obywatel? oraz ?Bogowie?. Projekcje będą miały miejsce we wszystkich kinach sieci Helios oraz w warszawskim kinie Iluzjon.

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH jest kolejnym elementem realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu KULTURA DOSTĘPNA, którego operatorem jest NARODOWE CENTRUM KULTURY. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie.

Dzięki temu w 35 kinach na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 do końca 2015 roku odbywać się będą specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety będą kosztować tylko 10 zł. Partnerami projektu są: sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Forum Film Poland, Against Gravity i Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza na najbliższe seanse filmowe w ramach cyklu KULTURA DOSTĘPNA: 30 kwietnia: ?Ida?, 7 maja: ?Jack Strong?, 14 maja: ?Obietnica?, 21 maja: ?Obywatel? oraz 28 maja: ?Bogowie?.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz