Kulesza, Buzek i Kulig w klasztornych habitach! Aktorki zakonnicami w ?Agnus Dei? Anne Fontaine.

W 2016 roku na ekrany kin wejdzie ?Agnus Dei? ? oparty na prawdziwej historii najnowszy film Anne Fontaine, autorki pamiętnych obrazów ?Coco Chanel? i ?Dziewczyny z Monaco?. ?Agnus Dei? w całości zrealizowano w Polsce z udziałem znakomitych polskich aktorek m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig i Anny Próchniak. Jak prezentują się gwiazdy w habitach sióstr zakonnych pokazują premierowe zdjęcia z planu. Więcej o filmie, z ust samej reżyserki, polscy widzowie dowiedzą się 24 października, kiedy w ramach ToFIFEST odbędzie się panel poświęcony ?Agnus Dei? z udziałem Anne Fontaine i producenta Philippe?a Carcassonne. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic? Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru?

Anne Fontaine Jedna z najważniejszych współczesnych francuskich reżyserek i scenarzystek. Zadebiutowała w 1993 roku filmem ?Les Histoires d'amour finissent mal... en général?, za który otrzymała prestiżową Nagrodę Jeana Vigo. Cztery lata później jej ?Nettoyage ? sec? zdobył nagrodę za scenariusz na festiwalu w Wenecji. Po raz kolejny zwróciła uwagę krytyki i publiczności filmami ?Nathalie...? i ?Dziewczyna z Monaco?, które w przewrotny sposób krytykowały mieszczańskie zakłamanie, wyśmiewając się z dwulicowości obyczajowej Francuzów. Wielkim międzynarodowym sukcesem Fontaine była superprodukcja ?Coco Chanel? z Audrey Tautou, opowiadająca losy legendarnej projektantki. W 2013 roku zrealizowała kontrowersyjne ?Idealne matki? z Robin Wright i Naomi Watts. Świetnie czuje się w kinie gatunków, jak również w odważnych obyczajowo dramatach. Jej filmy koncentrują się na świecie kobiet ? analizie ich złożonych motywacji, odkrywaniu namiętności, fascynacji i tajemnic.

?Agnus Dei? w kinach w 2016 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz