„Kto się odważy” – nowy serial HBO

Kto się odważy (Show Me a Hero) to nowy, zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial produkcji HBO na podstawie scenariusza Davida Simona. Głównym bohaterem jest młody burmistrz (Oscar Isaac) zmagający się z problemami rasowymi miasta Yonkers. Premierowe odcinki będzie można oglądać od 17 sierpnia w HBO. Serial będzie również dostępny w HBO GO.

Akcja serialu toczy się w latach osiemdziesiątych w USA. W Yonkers, położonym w stanie Nowy Jork średniej wielkości mieście, stanowisko burmistrza obejmuje młody Nick Wasicsko. Od początku kadencji staje przed trudnym zadaniem. W związku z orzeczeniem sądu federalnego miasto jest zmuszone zbudować tanie mieszkania komunalne w dzielnicy zamieszkałej przez zamożne białe rodziny. Ta decyzja jest przyczyną wielu niepokojów i eskalacji przemocy na tle rasowym. Kolejne decyzje młodego burmistrza spotykają się z ogromnym protestem.

Nick Wasicsko był najmłodszym burmistrzem w Stanach Zjednoczonych. Swoje stanowisko objął w wieku zaledwie 26 lat. Sytuacja, z którą musiał się zmierzyć, została uznana za największy kryzys obywatelski w USA od lat sześćdziesiątych. Historia burmistrza Wasicsko to fascynująca opowieść o człowieku, który musi skonfrontować się z trudną do zrozumienia rzeczywistością.

Serial składa się z sześciu odcinków. Twórcą produkcji jest David Simon (seriale Prawo ulicy, Treme), za reżyserię odpowiada Paul Haggis (Miasto gniewu, W dolinie Elah). Scenariusz powstał na podstawie opartej na faktach powieści Lisy Belkin pod tym samym tytułem. W główną rolę wcielił się nominowany do Złotego Globu Oscar Isaac (Drive). W serialu występują również: dwukrotnie nominowane do Oscara Catherine Keener (Capote) i Winona Ryder (Małe kobietki), Alfred Molina (Była sobie dziewczyna) oraz Jon Bernthal (Wilk z Wall Street).

Premierowe odcinki serialu będzie można oglądać od 17 sierpnia o godz. 22.00 w HBO. Serial będzie również dostępny w HBO GO.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz