Ksiądz Andrzej Luter o roli w ?Kamieniach na szaniec? – duchowny z powołania, filmoznawca z zamiłowania

Ksiądz Andrzej Luter od lat związany jest z polskim kinem ? jako krytyk, ekspert, a nawet aktor. W ?Kamieniach na szaniec? wystąpił we wszystkich tych rolach. Jak sam podkreśla, nowy film Roberta Glińskiego to bardzo ważna produkcja, która wzrusza i pokazuje ideały bliskie współczesnej młodzieży. Widzowie przekonają się o tym już 7 marca, kiedy film wejdzie na ekrany kin.

Ksiądz Andrzej Luter od lat wspiera polskie kino. Jego udział w produkcji Roberta Glińskiego nie jest dziełem przypadku. Duchowny był zaangażowany w projekt niemal od samego początku. ? Znam osobiście reżysera i uczestniczyłem w filmie jako konsultant liturgiczny ? opowiada ksiądz, którego rola nie ograniczyła się jednak jedynie do konsultacji. W Kamieniach na szaniec oglądać możemy go również w epizodycznej roli podczas harcerskiego ślubowania. ? Producent dzięki temu zaoszczędził na moim kostiumie ? śmieje się duchowny.

? ?Kamienie na szaniec? to bardzo ważny film o normalnych, młodych osobach. W sytuacji ekstremalnej zachowali się po ludzku ? czasami lekkomyślnie, ale również brawurowo i odważnie. Dzięki temu, ich zachowanie jest bliskie współczesnemu widzowi, który z filmu może wynieść coś dla siebie ? mówi ksiądz Andrzej Luter. ? Film Roberta Glińskiego to bardzo nowoczesna opowieść, która z pewnością trafi szczególnie  do młodych widzów. Nie emanuje nachalnym i odtrącającym patosem, ale bardzo wzrusza. Mam nadzieję, że poruszy widzów tak samo, jak książka w 1943 roku ? podsumowuje.

Film to wielka pasja księdza Lutra. Jest stałym współpracownikiem magazynu ?KINO? oraz miesięcznika ?Więź?, w którym z Katarzyną Jabłońską współtworzy cykl artykułów Ksiądz z kobietą w kinie.

?Kamienie na szaniec? Roberta Glińskiego poruszą serca widzów już 7 marca. W role pierwszoplanowych bohaterów filmu - Zośkę, Rudego i Alka, wcielili się debiutanci ? Marcel Sabat, Tomasz Ziętek oraz Kamil Szeptycki. Odtwórcom głównych ról partnerują najwybitniejsi polscy aktorzy -Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Marian Dziędziel, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński orazOlgierd Łukaszewicz.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz