Kryształowe Globusy rozdane w Karlowych Warach

50. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach dobiegł końca. Tysiące widzów, setki dziennikarzy i dziesiątki filmów stworzyło kolejne święto kina. Złote Globusy powędrowały do rąk szczęśliwych twórców. A oto lista nagrodzonych:

Główną nagrodę przyznawaną przez jury otrzymał film ?Bob and the Trees? w reżyserii Diego Ongaro. To opowieść o mężczyźnie, który na amerykańskiej prowincji próbuje wieść normalne życie bez troski o pieniądze i przetrwanie. Nie jest to sprawa łatwa, kiedy wycinane drzewa okazują się zepsute, a hodowane zwierzęta generują tylko koszty, nie przynosząc zysków. To opowieść o mężczyźnie, który samodzielnie i honorowo chce pokonać przeciwności losu, aby utrzymać swoją rodzinę.

Nagroda specjalna jury powędrowała do ?Those who fall have wings? Petera Brunnera, a najlepszym reżyserem został Visar Morina za film ?Babai?.

Aktorskie wyróżnienia otrzymali czescy twórcy: Alena Mihulova (?Home Care?) i Krystof Hadek (?The Snake Brothers?). Nas natomiast cieszy specjalne wyróżnienia dla filmu Anki Damian ?The Magic Mountain?, który jest koprodukcją polsko ? francusko ? rumuńską.

W konkursie East of The West nagrody otrzymały filmu: ?The Wensday Child? reż.Lili Horvath (Niemcy, Węgry; 2015) oraz ?The World is mine? reż. Nicolae Constantin Tănase (Rumunia, 2015).

 W konkursie Forum Of Independent karlowski globus powędrował do Seana Bakera za ?Tangerine?,a nagrodę publiczności otrzymał film Paolo Sorrentino ?Młodość?.

Gościem specjalnym festiwalu był Richard Gere, który został nagrodzony Kryształowym Globusem za wyjątkowe zasługi dla światowej kinematografii. Z kolei Nagrodę Prezydenta Festiwalu za wkład do czesiej kinematografii przyznano Ivie Janzurovej.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz