Kryminał pisany przez prawdziwego detektywa! „Czerwony Kapitan” Dominika Dána w księgarniach a jego ekranizacja w kinach

26 sierpnia na ekrany kin wejdzie ?Czerwony Kapitan? z Maciej Stuhrem w roli głównej. Jest to ekranizacja bestsellerowej książki Dominika Dána ? czynnego detektywa wydziału kryminalnego, którego powieści oparte są na prawdziwych śledztwach. Filmowe wydanie książki oraz audiobook czytany przez Maciej Stuhra już w sprzedaży.

Czerwony Kapitan

?Czerwony Kapitan? to znany już czytelnikom serii ?Gorzka Czekolada? znakomity kryminał Dominika Dána. Autor pisze pod pseudonimem ? od dwudziestu pięciu lat jest bowiem czynnym detektywem wydziału kryminalnego słowackiej policji i konsultantem ds. kryminalnych ministra spraw wewnętrznych. Książki pisze po godzinach. Nie pozwala się fotografować, nie bierze udziału w spotkaniach autorskich. Wszystkie jego powieści są oparte na prawdziwych śledztwach. Niektóre z nich to historie czysto detektywistyczne, inne mają głębsze tło polityczne ? zwłaszcza te, których akcja dzieje się w ostatnich latach komunizmu i okresie przełomu politycznego i ekonomicznego.

?Czerwony Kapitan? napisany jest ciętym, niezwykle dowcipnym językiem, z ironią i podtekstem. Oprócz skrzących się humorem dialogów, największym atutem powieści jest szczegółowa wiedza na temat warsztatu pracy policji. Unikalna wschodnioeuropejska sceneria, czas transformacji ustrojowej, widmo socjalistycznej przeszłości i brutalna, wiarygodnie oddana rzeczywistość pracy w policyjnym wydziale kryminalnym ? to wszystko sprawia, że polski widz i czytelnik z przyjemnością dadzą się wciągnąć w niełatwe poszukiwanie prawdy.

Zalety opartego na faktach kryminału docenił także reżyser Michal Kollár, który historię przeniósł na duży ekran. W międzynarodowej słowacko-czesko-polskiej produkcji w rolę Krauza wciela się dobrze znany polskim widzom Maciej Stuhr. W związku z tym do rąk czytelników trafia nowe, filmowe wydanie ?Czerwonego Kapitana?.

Wielbicieli książki słuchanej zadowoli fakt, że Maciej Stuhr znakomicie interpretuje również wersję audio powieści.

?Czerwony Kapitan? ? w kinach od 26 sierpnia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz