Kristin Scott Thomas z nagrodą Richarda Harrisa – British Independent Film Awards 2019

Podczas tegorocznej gali British Independent Film Awards, która odbyła się 1 grudnia w Londynie, Kristin Scott Thomas została uhonorowana nagrodą im. Richarda Harrisa, którą otrzymują aktorzy docenieni za swój wkład w rozwój brytyjskiego kina.

Kristin Scott Thomas dołączyła tym samym do wcześniejszych laureatów nagrody, którymi są między innymi: Jim Broadbent, Julie Walters, Emma Thompson, Chiwetel Ejiofor i Judi Dench, która odebrała to wyróżnienie w zeszłym roku.

Kariera Scott Thomas rozpoczęła się w roku 1986, kiedy to wystąpiła w wyreżyserowanym przez Prince’a komediodramacie „Zakazana miłość” („Under The Cherry Moon”).
Od tego czasu zdobyła pięć nominacji do nagrody BAFTA, zdobywając tę nagrodę w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa” za „Cztery wesela i pogrzeb” Mike'a Newella. Główna rola Katherine Clifton w filmie „Angielski pacjent” przyniosła jej nominację do Oscara.
Bogata kariera sceniczna przyniosła jej pięć nominacji do nagród Oliviera, zaś zdobyła tę nagrodę za rolę w „Mewie” Czechowa.

Już w przyszłym roku zobaczymy Kristin Scott Thomas w filmie „Pojedynek na głosy” w reż. Petera Cattaneo („Goło i wesoło”), który podbił serca widowni i krytyków na festiwalach w Toronto i Rzymie. Jak pisał krytyk Guardiana: „To film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić”! 

Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz