Kristen Stewart pierwszą Amerykanką z francuskim Cezarem za rolę w filmie „Sils Maria”

Kristen Stewart została pierwszą amerykańską aktorką uhonorowaną francuskim Cezarem ? nagrodą przyznawaną przez francuską Akademię Filmową, odpowiednikiem amerykańskiego Oscara. Na uroczystej ceremonii rozdania nagród w piątek, 20 lutego, Stewart została uhonorowana statuetką dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej za rolę u boku Juliette Binoche w filmie ?Sils Maria? Oliviera Assayasa.

Francuskie Cezary z zasady przyznawane są francuskim filmom oraz aktorom, i do tej pory otrzymały ją jedynie 3 aktorki nie pochodzące z Francji: Carmen Maura, Verna Lisi oraz Cecile de France.

Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze ?Zmierzch?, od kilku lat coraz chętniej występuje w nie-hollywoodzkich, mniej komercyjnych produkcjach. Światowa krytyka wychwala jej występ w ?Sils Maria? podkreślając, że jest to najdojrzalsza rola w jej karierze.

"Sils Maria" w polskich kinach od 20 marca.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=lcZ7KyhKdx4[/youtube]

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi.

Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie.

W rolach głównych oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze ?Zmierzch? ? tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, oraz osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese.

"Sils Maria" w kinach od 20 marca 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz