Z ?Krainy Lodu? do oscarowych ?Sekretów morza? Malwinka śpiewa

Z ?Krainy Lodu? do oscarowych ?Sekretów morza?

Rozczulała nas w piosence ?Ulepimy dziś bałwana? (?Kraina lodu?), teraz siedmioletnią Malwinkę usłyszymy w nowej bajce - ?Sekrety morza?, która 8 maja wejdzie na ekrany kin. ?Sekrety morza? to bajka, która otwiera nową kategorię ? filmów terapeutycznych. ?Zaciekawia i porusza dzieci, a dorosłym podpowiada jak je wychowywać. Stawia ważne pytania dotyczące rodziny, bliskości, miłości i udziela na nie wspaniałych odpowiedzi? ? przekonuje psycholog dziecięca, dr Justyna Korzeniewska.  ?Film "Sekrety morza" jest owocem pracy wyjątkowej grupy artystów filmowych, którym zależy na tym, aby uwrażliwić dzieci na tę formę sztuki na całe życie? ? podkreśla ?The Wall Street Journal?.

Malwina Jachowicz (mała Anna z ?Krainy Lodu?), tym razem gra dziewczynkę o imieniu Sirsza. Sześcioletnia bohaterka jest nieśmiała i bardzo wrażliwa. Czasami świat wydaje jej się nieco niezrozumiały i okrutny. Szczególnie kiedy starszy brat nie chce się z nią bawić. Nikt też nie chce jej zdradzić, co się stało z mamą. Pewnego dnia Sirsza znajduje muszlę, z której wydobywa się zaczarowana melodia i wraz z bratem wyrusza w pełną przygód podróż po świecie gadatliwych skrzatów i przyjaznych ludziom fok zwanych w irlandzkich legendach ?selkie?. Czy jej mama okaże się właśnie taką baśniową postacią? Czy po tym, jak odeszła przed laty, teraz opiekuję się królestwem fok w głębi morza? Czy Sirsza także jest ?selkie??

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=1KiwmRDPALA[/youtube]

?Sekrety morza? mają na koncie aż 5 nagród filmowych oraz 10 nominacji do najważniejszych nagród filmowych na całym świecie. Film zachwycił nie tylko amerykańską Akademię Filmową, która przyznała mu nominację do Oscara w 2015 roku, ale także jury Tokyo Anime Award Festival, które okrzyknęło go Animacją Roku czy gremium Satellite Awards (nagroda w kategorii Najlepszy Film Fabularny).  Krytycy pisali, że ?Sekrety morza? to ?przebój kinowy z duszą? (?AL Times?), który jest ?głębokoporuszającym doświadczeniem pełnym uroku, mądrości i piękna? (Killer Movie Reviews).

Dodatkowym atutem artystycznym jest rewelacyjnie dobrana obsada dubbingu ? głosów użyczają Małgorzata Kożuchowska (jako mama), Arkadiusz Jakubik (jako tata). Usłyszymy także m.in. Wojciecha Paszkowskiego (Uchol), Barbarę Wrzesińską (Babcia), Mateusza Cerana (starszy brat Ben) oraz Gabrysia Zarzeckiego (mały Ben). Reżyserem dubbingu jest Agnieszka Matysiak, która na swoim koncie ma pracę nad serią ?Harry?ego Pottera? czy filmem ?Epoka lodowcowa 2: Odwilż?.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz